Aktualności

Najlepszy polski referat na Kongres PIARC w Calgary wybrany

Wybraliśmy najlepszy referat zgłoszony z Polski na Światowy Kongres Zimowego Utrzymania i Odporności Dróg Calgary 2022. Wyróżnienie uzyskał Pan Jana Szczerbiński.

Wydarzenia PKD w 2022 - wpisz w kalendarz

Przedstawiamy kalendarz wydarzeń PKD na rok 2022. Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie interesujące wydarzenie. Wpiszcie koniecznie w swoje kalendarze poniższe daty

WARDEX nowym członkiem PKD

Firma WARDEX w branży komunalnej działa od 1994 roku. Obecnie jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm działających w branży usług komunalnych związanych z pracami na drogach.


Kolokwia „Nawierzchnie betonowe – istotne zagadnienia budowy i projektowania” za nami

Zakończyliśmy cykl kolokwiów „Nawierzchnie betonowe – istotne zagadnienia budowy i projektowania”. W trzech wydarzeniach udział wzięło ponad 400 uczestników z kilkunastu krajów z całego świata.

SIATKÓWKA PRZENIESIONA NA MARZEC 2022

W związku z coraz dynamiczniejszą sytuacją epidemiczną podjęliśmy decyzję o przełożeniu VIII Mistrzostwa Polski Drogowców w siatkówce.

WIMED nowym członkiem PKD

Firma WIMED sp. z o.o. przystąpiła do Polskiego Kongresu Drogowego w charakterze członka wspierającego.

UPONOR INFRA nowym członkiem PKD

Firma UPONOR INFRA sp. z o.o. przystąpiła do Polskiego Kongresu Drogowego w charakterze członka wspierającego.

Światowy Zimowy Kongres Drogowy PIARC w 2026 r odbędzie się we Francji

Podczas Rady PIARC zadecydowano, że XVII Światowy Zimowy Kongres Drogowy PIARC w 2026 r odbędzie się w Chambery we Francji

PIARC WYBRAŁ NOWEGO PREZYDENTA

Podczas odbywającej się w dniach 19-21 października Rady PIARC organizacja wybrała nowego Prezydenta. Fncjke obejmie Pan Nazir Alli (RPA) na lata 2022-2024.

Zawody Rodeo V4 na Słowacji

W dniach 13-14 września odbyły się zawody Rodeo V4 po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Wydarzenie miało miejsce na Słowacji.

Prof. Leszek Rafalski uhonorowany najwyższym wyróżnieniem Polskiego Kongresu Drogowego „Zasłużony dla Sprawy Drogowej”

Podczas VII Warmińsko- Mazurskiego Forum Drogowego prof. Leszek Rafalski został uhonorowany najwyższym wyróżnieniem Polskiego Kongresu Drogowego „Zasłużony dla Sprawy Drogowej”.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 września rozpoczyna się coroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT).

ZAPLANUJ Z NAMI DRUGIE PÓŁROCZE 2021

Już od 1 września rozpoczniemy kolejne wydarzenia PKD. Wpiszcie w kalendarz daty naszych wydarzeń. Mamy nadzieję, że już wkrótce uda się nam spotkać także na żywo.

ZA NAMI PIERWSZE PÓŁROCZE 2021

PKD mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 w pierwszym półroczu 2021 roku nie zwolniło tempa i dla naszych członków i sympatyków byliśmy cały czas aktywni.

Zmiana adresu siedziby PKD

Biuro Stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy zmieniło adres. Od 1 lipca możecie nas znaleźć w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów ul. Instytutowa 1 w Warszawie. Numer telefonu pozostaje bez zmian (+48 605 200 214).

Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy ciałem doradczym Ministra Infrastruktury w zakresie Wzorców i Standardów w drogownictwie

W dniu 14 maja 2021 roku w Ministerstwie Infrastruktury podpisany został list intencyjny pomiędzy Stowarzyszeniem Polski Kongres Drogowy a Ministrem Infrastruktury ustanawiający PKD ciałem doradczym Ministra w zakresie Wzorców i Standardów (WiS).

Cykl kolokwiów on-line NAWIERZCHNIE BETONOWE - ISTOTNE ZAGADNIENIA BUDOWY I PROJEKTOWANIA

Zdefiniowano trzy główne tematy dotyczące nawierzchni betonowych wymagające szczegółowego omówienia i dyskusji, którym będzie poświęcony tegoroczny cykl kolokwiów.

PIARC opublikował raport zawierający wyniki z badań nad wpływem COVID-19 na sektor drogowy

Ten raport zostanie szczegółowo przedstawiony w trakcie konferencji FORUM ZRÓWNOWAŻONE DROGI I EKOINFRASTRUKTURA: NOWE WYZWANIA, która odbędzie się 18-19 maja.

Zmarł mgr inż. Stefan Sarna, wieloletni członek PKD

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 16 kwietnia br. zmarł mgr inż. Stefan Sarna

​PIARC organizuje konferencje w zakresie tuneli i nawierzchni drogowych w 2022 roku

Dla ekspertów z dziedziny tuneli oraz nawierzchni drogowych PIARC w 2022 roku przygotowuje dwie duże światowe konferencje gromadzące kilkuset ekspertów.


Członkowie wspierający PKD liderami na polskim rynku infrastrukturalnym

GDDKiA podsumowała wszystkie projektowane i realizowane inwestycje na sieci dróg krajowych.

Zmarł Stefan Strick – Prezes BASt (Federalny Instytut Drogownictwa w Niemczech)

Stefan Strick był Prezesem Federalnego Instytutu Drogownictwa od 2011 roku.

Współpraca zagraniczna na światowym poziomie

Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy podpisało list intencyjny w zakresie współpracy z Uniwersytetem Chongqing Jiaotong z Chin.

Zmarł Zbigniew Szepietowski, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ds. inwestycji

W ostatni piątek zmarł Zbigniew Szepietowski, zastępca Dyrektora Oddziału ds. Inwestycji. Jak wspomina GDDKiA „Wspaniały człowiek i niezwykły Drogowiec, od blisko 40 lat związany był z administracją drogową.”


Kongres Calgary 2022 odbędzie się wirtualnie

Komitet Wykonawczy PIARC zadecydował, że planowany za rok XVI Zimowy Kongres w Calgary odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Termin zgłaszania referatów przedłużono do 28 lutego.

Janusz Wójtowicz z wyróżnieniem „Zasłużony dla Sprawy Drogowej”

Janusz Wójtowicz – członek założyciel PKD, były Dyrektor Oddziału GDDKiA w Lublinie, otrzymał 28 stycznia, w dniu przejścia na emeryturę, honorowe wyróżnienie „Zasłużony dla Sprawy Drogowej”.

Konferencja jak tunelowe mistrzostwa świata!

Program tegorocznego Forum Tunelowego skrzy się od znakomitych nazwisk i prezentacji największych osiągnięć techniki w dziedzinie budownictwa podziemnego i podwodnego. Zapraszamy już 3 i 4 lutego.

Nie żyje prof. Andrzej Zalewski

W piątek 8 stycznia zmarł dr hab. inż. Andrzej Zalewski, profesor uczelni na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Zajmował się urbanistyką, ale jego pasją była komunikacja rowerowa.

Zmarł Kazimierz Strach – Zasłużony dla Sprawy Drogowej

W wieku 87 lat zmarł Kazimierz Strach, honorowy prezes Oddziału SITK RP w Koszalinie. W 2015 r. był jedną z pierwszych osób wyróżnionych przez PKD tytułem „Zasłużonego dla Sprawy Drogowej”.

Nabór referatów na Calgary 2022 do końca stycznia

Do 31 stycznia 2021 trwa czas na zgłaszanie propozycji referatów na Kongres Zimowego Utrzymania i Odpornych Dróg, który PIARC organizuje w lutym 2022 r. w kanadyjskim Calgary.