ZDW Kraków wygrywa po karnych
Piłkarze Krakowa (w niebieskim koszulkach) i Pardubic dziękują sobie za walkę w finale. Fot. PKDPiłkarze Krakowa (w niebieskim koszulkach) i Pardubic dziękują sobie za walkę w finale. Fot. PKD

Drużyna Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie zwyciężyła w pierwszym turnieju piłkarskim administracji drogowych Polski, Czech i Słowacji, który rozegrany został 4 października w Lipowej k. Żywca.

Turniej odbywał się w ramach konferencji integracyjnej „Drogi łączą przyjaciół”, poświęconej współpracy transgranicznej drogowców Polski południowej oraz przygranicznych regionów (zwanych krajami) Czech i Słowacji. Konferencję zorganizował Polski Kongres Drogowy jako komitet narodowy Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC, przy pomocy komitetów narodowych Czech i Słowacji.

W turnieju nie zagrali przedstawiciele Słowacji. Ostatecznie na starcie stanęło 6 drużyn: wystawione przez Zarządy Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach i Opolu, Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei oraz Zarząd Dróg z Pardubic. Poziom poszczególnych zespołów okazał się bardzo zróżnicowany, ale w finale wystąpiły niewątpliwie dwa najlepsze zespoły: Pardubice i Kraków. Po zaciętej walce, w regulaminowym czasie padł wynik bezbramkowy. Zwycięzcę miał wskazać konkurs rzutów karnych. Choć Czesi mieli w swoich szeregach najlepszego bramkarza rozgrywek, krakowianie zwyciężyli pewnie 2:1. Bramkarz Krakowa jednego karnego obronił, a drugiego zawodnik z Pardubic przestrzelił.

Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Prezesa PKD Zbigniewa Kotlarka oraz sędziego głównego zawodów Sławomira Sołtysika. reprezentującego Podokręg żywiecki PZPN, puchar. Przyznano także nagrody indywidualne. najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Grzegorz Misiura z ZDW Kraków, a statutkę dla najlepszego bramkarza zdobył prezentujący efektowną fryzurę na “czeskiego piłkarza” Ctibor Mercel z Pardubic.

Wstępnie zapowiedziano, że turniej będzie kontynuowany, a następną edycję ma zorganizować Słowacja w regionie Żylińskim.

Wyniki turnieju

Loading...