PIARC udostępnił materiały 26. Światowego Kongresu Drogowego
6 października 2019 r. Otwarcie 26. Światowego Kongresu Drogowego w Abu Zabi. Fot. PKD6 października 2019 r. Otwarcie 26. Światowego Kongresu Drogowego w Abu Zabi. Fot. PKD

PIARC udostępnił na swojej stronie internetowej wszystkie materiały z 26 Światowego Kongresu Drogowego. Są one dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Kongres obradował pod hasłem „Łącząc kultury, wspierając gospodarki” w dniach 6–10 października 2019 r. w Abu Zabi (ZEA). To najważniejsze wydarzenie branży drogowej swiata zorganizowane było przez Światowe Stowarzyszenie Drogowe (PIARC) i Departament Transportu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wzięło w nim udział, w różnym wymiarze i charakterze, ponad 6000 uczestników ze 144 krajów, w tym 3700 delegatów (kilkanaście osób reprezentowało Polskę). Na program Kongresu składały się 62 sesje, 13 warsztatów i 6 wizyt technicznych.

Udostępnione obecnie materiały zawierają szczegółowy program kongresu, raporty wprowadzające do sesji, krajowe raporty przygotowane przez kraje członkowskie PIARC na sesje dotyczące kierunków strategicznych, indywidualne komunikaty wybrane przez komitety techniczne i grupy zadaniowe spośród propozycji otrzymanych po naborze prezentacji, sprawozdanie z działalności PIARC od poprzedniego Kongresu w Seulu w 2015 r. To są materiały, które były przygotowane i przesłane przez ich autorów jeszcze przed Kongresem. Są tam również wszystkie wystąpienia wygłoszone podczas obrad.

Z materiałami można zapoznać się w tym miejscu .

Loading...