PKD na Kongresie FGSV w Bremie

Delegacja Polskiego Kongresu Drogowego uczestniczyła w odbywającym sie w tym roku w Bremie kongresie niemieckiego Towarzystwa Badawczego Drogownictwa i Inżynierii Ruchu FGSV. Odchodzący przewodniczący tej organizacji Wennemar Gerbens został uhonorowany w trakcie gali kongresowej wyróżnieniem PKD “Zasłużony dla sprawy drogowej”, jako pierwszy cudzoziemiec.

Na Kongres przybyli przedstawiciele organizacji drogowych z całego świata, reprezentujący World Road Association PIARC, stowarzyszenia partnerskie FGSV z Austrii, Szwajcarii, Holandii, Węgier i Polski. Wśród gości z Niemiec był prof. Stefan Strick, Prezydent Federalnego Instytutu Drogownictwa BASt. Dla przedstawicieli PKD była to dobra okazja do spotkań i przeprowadzenia rozmów na temat zacieśnienia międzynarodowej wymiany doświadczeń i współpracy przy konkretnych projektach badawczych.

Polski Kongres Drogowy reprezentował członek Zarządu, pełnomocnik ds. relacji międzynarodowych, dr inż. Wiesław Dąbrowski, będący jednocześnie przewodniczącym Komitetu Nawierzchni Betonowych PKD. Komitet Nawierzchni Asfaltowych PKD był reprezentowany przez jego przewodniczącego, dr inż. Igora Ruttmara, prezesa Zarządu TPA Sp. z o.o. oraz przez Piotra Heinricha, Dyrektora Zarządzającego OAT Sp. z o.o.
Na Portalu Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert zamieszczona jest relacja z Kongresu w Bremie. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.

Loading...