Zaproszenie do Katowic

Przeszło 25 referatów i prezentacji, wybitni eksperci z Polski i Niemiec, specjalny charakter ze względu na jubileusz XX-lecia ZDW w Katowicach – to tylko część powodów, dla których trzeba wziąć udział w VII Śląskim Forum Drogownictwa.

To już siódma edycja tej międzynarodowej konferencji technicznej, mającej charakter wymiany najnowszych wyników badań i doświadczeń w zakresie budowy dróg, zarządzania nimi i bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tej wymianie uczestniczą przedstawiciele administracji drogowej, instytutów badawczych i uczelni oraz praktycy z firm branży drogowej z Polski i Niemiec, a także innych krajów.

W tym roku dominować będzie tematyka redukcji hałasu komunikacyjnego, wzmacniania podłoża w budownictwie drogowym oraz badań różnych rodzajów nawierzchni. Podczas Forum oficjalnie zostanie zainaugurowana nowa inicjatywa PKD „Solidne drogi”. Więcej o programie konferencji i warunkach udziału można znaleźć w tym miejscu.

W tym roku szczególny charakter konferencji nadaje połączenie jej z obchodami XX-lecia powołania, w efekcie reformy zarządzania drogami publicznymi, Zarządu Dróg Wojewódzkich. Katowicki Zarząd jest wyjątkowy w całej Polsce, gdyż od początku do tej chwili kieruje nim ten sam dyrektor – Zbigniew Tabor, który jest również wiceprezesem Zarządu PKD. Dyrektor Tabor w wypowiedzi dla portalu viaexpeert.pl zaprasza do przyjazdu na VII Śląskie Forum Drogownictwa.

Loading...