Zawody operatorów pługów odśnieżnych Rodeo rozstrzygnięte

Po raz kolejny Polski Kongres Drogowy zorganizował zawody najlepszych operatorów pługów odśnieżnych. Wydarzenie towarzyszyło II Forum Utrzymania Dróg i Mostów, które odbyło się w Kielcach podczas Targów Nowa Infrastruktura.

Celem zawodów jest podnoszenie umiejętności operatorów sprzętu poprzez doskonalenie techniki jazdy, aby przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa pracy oraz bezpieczeństwa na drogach. Oczywiście konkursowi towarzyszyła sportowa rywalizacja, ale i dobra zabawa.

W zawodach brało udział 15 kierowców z całej Polski.

Zawody składały się z trzech konkurencji:

1: Jazda precyzyjna na czas na sztucznie wytyczonym torze między separatorami i pachołkami. Kierowca startuje na hasło sędziego oraz ma do pokonania określony odcinek, a wyznaczone pachołkami oraz separatorami przeszkody wskazują tor jazdy. Oceniana jest precyzja jazdy, dokładność oraz czas przejazdu.

2: Slalom pługiem zakończony strzałem na bramkę. Na wyznaczonym odcinku należy popychać piłkę, a na końcu umieścić ją w wyznaczonej bramce

3: Precyzyjne hamowanie Kierowca rozpędza się do prędkości 30km/h a następnie hamuje tak, aby zatrzymać się z możliwie największą dokładnością

Zawody stanowiły kwalifikację do mistrzostw Europy najlepszych operatorów pługów odśnieżnych, które odbędą się październiku  w Wiedniu. Polskę będzie reprezentować najlepsza trójka zawodników.

Zawody wygrał Artur Sobczak z FBSerwis, drugie miejsce zajął Marcin Lewandowski reprezentujący Intertoll Polska Sp. z o.o., a trzecie miejsce na podium przypadło Stanisław Kasperek z Kalata Transport.

Loading...