Zawody Rodeo V4 na Słowacji

W dniach 13-14 września odbyły się zawody Rodeo V4 po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Wydarzenie odbyło się na Słowacji. Polskę reprezentowało dwóch kierowców z FBSerwis.

W zawodach wzięło udział 12 kierowców. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Gergő Pintér z Węgier. To już kolejne zawody gdzie kierowcy z Węgier zajmują czołowe miejsca.

Rodeo V4 to zawody operatorów pługów odśnieżnych krajów Grupy Wyszehradzkiej. W poprzednich latach odbywały się na Słowacji, Węgrzech i Czechach, w 2019 roku po raz pierwszy gospodarzem była Polska.

We współzawodnictwie uczestniczą kierowcy z krajów V4, dopingowani przez członków rodzin, kibiców i przedstawicieli środowisk drogowych.

Kolejne zawody Rodeo V4 zorganizują w przyszłym roku Węgry.

Pomysł rywalizacji operatorów pługów odśnieżnych zdobywa coraz więcej naśladowców: w przyszłym roku mają się w Austrii odbyć Mistrzostwa Europy, na które PKD zamierza wysłać naszą reprezentację.

Podczas spotkania na Słowacji nagrodę za aktywne działanie i przewodniczenie współpracy drogowców za rok 2019 odebrał Prezes Polskiego Kongresu Drogowego Zbigniew Kotlarek.

Loading...