Gdański Jubilat w nowej siedzibie
Nowy budynek stanął na tej samej działce, ale nosi inny adres: teraz mieści sie przy ul. Zabytkowej w Gdańsku-Wrzeszczu. Fot. TDGNowy budynek stanął na tej samej działce, ale nosi inny adres: teraz mieści sie przy ul. Zabytkowej w Gdańsku-Wrzeszczu. Fot. TDG

Obchodzący 65-lecie powstania Transprojekt Gdański otrzymał podczas II Pomorskiego Forum Drogowego w Gdyni okolicznościową plakietę od Polskiego Kongresu Drogowego.

Wręczając wyróżnienie na ręce dyrektora naczelnego TGD Marka Rytlewskiego, prezes PKD Zbigniew Kotlarek powiedział, że w ten sposób uhonorowane zostają wszystkie pokolenia pracowników biura projektów. Efekty ich pracy zmieniły krajobraz Polski, stając się podstawą rozwoju infrastruktury nie tylko drogowej.

Uczestnicy konferencji zapoznali się z krótkim filmem, pokazującym w skondensowanej formie historię firmy oraz portfolio najważniejszych projektów. Są w nim odcinki autostrad i dróg ekspresowych, mosty, Pomorska Kolej Metropolitalna, a także obiekty kubaturowe. Do tych ostatnich zalicza się również nowy biurowiec, do którego pracownicy Transprojektu Gdańskiego przenieśli się miesiąc temu. Firma sprawiła sobie w ten sposób najpiękniejszy prezent z okazji jubileuszu.

Loading...