Specjalna strona o konferencji w Lublinie

Ruszyła specjalna dwujęzyczna strona internetowa poświęcona międzynarodowej konferencji na temat zrównoważonych dróg, którą organizuje Polski Komitet Narodowy PIARC na przełomie marca i kwietnia w Lublinie.

Konferencja „Zrównoważone drogi: ochrona środowiska w budownictwie komunikacyjnym” obradować będzie w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w dniach 31 marca – 1 kwietnia. Jej współorganizatorem jest Katedra Dróg i Mostów Politechniki Lubelskiej. W programie znalazły się wystąpienia ekspertów z Niemiec, Czech i Rumunii oraz wiele referatów przygotowanych przez polskich reprezentantów uczelni i instytutów badawczych, zarządców dróg i firm branży drogowej. Głównym mówcą (ang. keynote speaker) będzie prof. Juergen Krieger z niemieckiego Federalnego Instytutu Badawczego Dróg BASt.

Na dedykowanej stronie internetowej oprócz programu, można znaleźć informacje o tematyce konferencji, miejscu odbywania a nawet – głównie z myślą o zagranicznych uczestnikach – wskazówki dojazdu do Lublina. Wszystkie informacje dostępne są po polsku oraz po angielsku. Są to dwa języki, w których będą odbywać się obrady, z zapewnionym tłumaczeniem symultanicznym.

Na stronie jest również formularz zgłoszeniowy, przy pomocy którego można zgłaszać udział w konferencji. Strona dostępna jest pod adresem: ecology.kongresdrogowy.pl

Loading...