Wyróżnienia „Dobry Gospodarz” za drogi betonowe
Dyrektor DSDiK Leszek Loch dziękuje za przyznane wyróżnienie Dyrektor DSDiK Leszek Loch dziękuje za przyznane wyróżnienie “Dobrego Gospodarza”. Fot. PKD

Troje samorządowców zostało wyróżnionych nagrodą „Dobry Gospodarz”, przyznawaną przez Stowarzyszenie Producentów Cementu za budowę samorządowych dróg o nawierzchni betonowej.

Wyróżnienia wręczono 15 maja w Kielcach podczas seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązania”, odbywającego się podczas Targów Budownictwa Drogowego „Autostrada Polska”. Program „Dobry Gospodarz” służy promowaniu nawierzchni betonowych na drogach samorządowych jako dobrej alternatywy dla dróg asfaltowych. Nagroda została ustanowiona przez SPC w 2017 roku.

Jako pierwsza nagrodę odebrała Małgorzata Majcher, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zagospodarowania Przestrzennego w Żaganiu. Wybudowano tam drogi wewnętrzne o łącznej powierzchni 11,5 tys. metrów kwadratowych na terenie specjalnej strefy ekonomicznej przy ul. Asnyka. Inwestycja została zakończona 16 kwietnia 2019 r. Kolejne wyróżnienie przypadło w udziale Leszkowi Lochowi – dyrektorowi Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, za betonową obwodnicę Świdnicy, zrealizowaną w roku 2011. Jako trzecią osobę wyróżniono Szymona Ogłazę – Członka Zarządu woj. opolskiego za przyczynienie się do budowy obwodnicy Malni I Choruli w ciągu drogi wojewódzkiej nr 423. Powstał w ten sposób 6-kilometrowy odcinek betonowej nawierzchni. W imieniu wyróżnionego nagrodę odebrał Bartłomiej Horaczuk – dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu, który zaprosił na otwarcie tej drogi w sierpniu br.

Wręczając nagrody dyrektor Biura SPC prof. Jan Deja zauważył, że z każdym rokiem przybywa kandydatów do tych wyróżnień, gdyż nawierzchnie betonowe zyskują na popularności. Obecnie w Polsce jest przynajmniej 1000 km takich dróg, a w kolejnych latach będzie ich przybywać po 100-150 kilometrów.

Loading...