Drogi przyszłości prowadzą z Rynu
Obrady otworzyli: wiceprezes Zarządu PKD Zbigniew Tabor (z prawej) i dyrektor ZDW w Olsztynie Waldemar Królikowski. Fot PKDObrady otworzyli: wiceprezes Zarządu PKD Zbigniew Tabor (z prawej) i dyrektor ZDW w Olsztynie Waldemar Królikowski. Fot PKD

Przyszłość dróg, technologii ich budowy i zmieniające się potrzeby użytkowników wymuszane przez postęp techniczny w motoryzacji zdominowały problematykę V Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego, które zakończyło się 25 września w Rynie.

Tegoroczna konferencja obradowała pod hasłem „Drogi przyszłości” i rzeczywiście nie zabrakło wizji radykalnych zmian w transporcie. Rewolucja już się zaczęła i nic jej nie zatrzyma – powiedział prof.Piotr Wrzecioniarz z Politechniki Wrocławskiej prezentując kierunki zmian w motoryzacji. Szczególnie wiele uwagi poświęcił on elektromobilności. Większość ludzi pozostaje pod wrażeniem, że to jest tendencja ostatnich lat, tymczasem fakty są zupełnie inne. W początkach ery motoryzacji, w roku 1900 pojazdy elektryczne stanowiły 30% wszystkich. Dopiero masowa produkcja paliw z ropy naftowej sprawiła, że samochody spalinowe jako trzy razy tańsze wyparły te na prąd. W roku 2018 samochody elektryczne stanowią zaledwie 1%.

(….cdn)

Loading...