Zarys przyszłorocznego kalendarza konferencji PKD

Do końca roku 2020 PKD zaprasza na wydarzenia wyłącznie w formule online. Trwają natomiast prace nad kalendarzem przyszłorocznych konferencji stacjonarnych.

Pierwszą zaplanowaną na rok 2021 konferencją powinno być III Polskie Forum Tunelowe we Wrocławiu, w dniach 3-4 lutego. Liczba inwestycji tunelowych w Polsce stale rośnie i tak samo dzieje się z zainteresowaniem tym międzynarodowym wydarzeniem. Jednym z tematów maja być narzędzia zapewnienia bezpieczeństwa podczas eksploatacji tuneli.

20-22 kwietnia w Wiśle odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja „Śląskie Forum Drogownictwa”, która została najpierw przeniesiona z maja na październik, a ostatecznie odwołana. Tematem wystąpień ekspertów z Polski i Niemiec będą głównie nawierzchnie z asfaltów wysokomodyfikowanych oraz budowa, utrzymanie i kontrola obiektów mostowych.

Początek maja to z kolei nowy termin innej konferencji planowanej na wiosnę bieżącego roku – „Zrównoważone drogi: ochrona środowiska w budownictwie komunikacyjnym”. Ten temat nabiera znaczenia z każdym rokiem, a rangę konferencji podkreśli udział w niej ekspertów PIARC z wielu krajów – członków Komitetu Technicznego 3.4 tej organizacji.

Tegoroczne VII Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe, które również miało w programie elementy ochrony środowiska, w tym walki z zanieczyszczeniami powietrza i zanieczyszczaniem hałasem, odbędzie się (wszyscy mają taką nadzieję) w Sile (gm. Gietrzwałd) w tradycyjnym terminie 19-21 września.

Ten kalendarz zostanie jeszcze wzbogacony, przede wszystkim o kontynuacje działań programowych, które będą intensywnie prowadzone jeszcze jesienią tego roku. Szczegóły już niedługo.

Loading...