Już przeszło 20 projektów Wytycznych opublikowanych

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało kolejną grupę projektów Wytycznych Rekomendowanych do projektowania dróg. Opracowania dotyczące m.in. skrzyżowań i węzłów i będą tematem webinarium konsultacyjnego w dn. 20 października.

Na dedykowanej stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury opublikowane zostały projekty Wytycznych Drogowych, oznaczone numerami: WR-D-31-1, WR-D-31-2, WR-D-31-3, WR-D-32-1, WR-D-32-2 oraz WR-D-32-3. Są to opracowania stworzone z myślą o projektowaniu skrzyżowań i węzłów drogowych.

Już wcześniej opublikowano projekty Wytycznych dotyczących projektowania odcinków dróg, które będą przedstawione podczas webinarium konsultacyjnego 6 października oraz opracowania dotyczące infrastruktury dla pieszych i dla rowerów, które będą szczegółowo omówione 13 października. Łącznie z najnowszymi opublikowanymi Wytycznymi, na stronie internetowej MI można już zapoznać się z przeszło 20 dokumentami.

Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzenie nowego systemu przepisów technicznych, którego częścią będą wzorce i standardy (WiS), w formie wytycznych do dobrowolnego stosowania. Przed rekomendowaniem ich przez ministra, są one poddane szerokim publicznym konsultacjom. Webinaria odbywają się w każdy wtorek o tej samej porze (godz. 10:00), aż do 1 grudnia.

Opinie i komentarze na temat konsultowanych opracowań, a także pytania do autorów można zamieszczać na Forum Konsultacji. Można je również przesyłać w formie pisemnej na adres: konsultacje@kongresdrogowy.pl lub wytyczne@mi.gov.pl.

Loading...