PZPS: turniej w Giżycku oficjalnymi Mistrzostwami Polski
Mecz dużyn ZDW Olsztyn II z Transprojektem Gdańskim w 2016 r. Fot. PKDMecz dużyn ZDW Olsztyn II z Transprojektem Gdańskim w 2016 r. Fot. PKD

Rozgrywane w Giżycku turnieje drogowców zostały uznane przez Polski Związek Piłki Siatkowej za oficjalne Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Najbliższe zawody rozegrane zostaną 17-19 listopada.

Mistrzostwa rozgrywane są od 2014 roku na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku. Są organizowane wspólnie przez Polski Kongres Drogowy i Fundację Huberta Jerzego Wagnera. Impreza gromadzi z roku na rok więcej drużyn i uczestników. W pierwszej edycji tytuł mistrzowski zdobyła drużyna firmy Europrojekt, rok później najlepsze było inne biuro projektów z Trójmiasta – Transprojekt Gdański, a w ubiegłym roku nadszedł czas na firmę generalnego wykonawcy – Skanska. Obecnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do IV Mistrzostw.

Po raz pierwszy będą one oficjalnymi Mistrzostwami Polski w siatkówce dla grupy zawodowej, obejmującej pracowników administracji drogowej oraz firmy branży drogowej. Pismo tej treści skierował do jednego ze współorganizatorów prezes PZPS Jacek Kasprzyk. Oznacza to, że impreza rozgrywana będzie zgodnie z przepisami krajowej federacji.

Loading...