Patronat GDDKiA nad Forum Tunelowym

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski objął honorowym patronatem II Polskie Forum Tunelowe, które odbędzie się 21-22 stycznie 2020 r. we Wrocławiu.

„Pragnę wyrazić słowa uznania dla inicjatywy mającej na celu stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji tuneli między ekspertami z kraju i z zagranicy. Wzmożony rozwój budownictwa tunelowego wymaga współpracy inwestorów, projektantów oraz firm wykonawczych” – czytamy w piśmie adresowanym do prezesa PKD Zbigniewa Kotlarka.

Konferencja, której organizatorami są Polski Kongres Drogowy – Komitet Narodowy PIARC i Oddział GDDKiA we Wrocławiu odbędzie się w dniach 21-22 stycznia 2020 r. Będzie to już druga edycja Forum – poprzednia zgromadziła przeszło 100 uczestników – administrację drogową z Oddziałów GDDKiA na terenie których są planowane bądź realizowane inwestycje tunelowe, z dużych miast budujących lub planujących budowę tuneli, z firm projektowych i wykonawczych oraz ze środowisk naukowych.

Konferencja jest umieszczona w kalendarzu najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branżowych PIARC oraz ITA-AITES – Międzynarodowego Stowarzyszenia Tunelingu i Przestrzeni Podziemnych. Przedstawiciele obu tych organizacji wystąpią podczas konferencji z prezentacjami pokazującymi najnowsze światowe trendy w budownictwie tunelowym. Szczegóły dotyczące programu i warunków udziału w Forum Tunelowym znaleźć można tu.

Konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku firm związanych z projektowaniem, budową i wyposażaniem tuneli. Złotymi Partnerami tego wydarzenia są firmy: PORR, IVIA, SIKA POLAND oraz CS-BETON.

Loading...