II Polskie Forum Tunelowe

Odbyła się

Informacje organizacyjne dla uczestników:

Witamy w gronie 150 uczestników II Polskiego Forum Tunelowego we Wrocławiu. Prosimy o zapoznanie się z kilkoma użytecznymi informacjami.

Lokalizacja

Miejscem konferencji będzie hotel „Novotel Wrocław City” – ul. Wyścigowa 35. Centrum konferencyjne znajduje się na parterze budynku, na lewo od wejścia. W tym samym miejscu odbędzie się uroczysta kolacja we wtorek 21 stycznia.

Noclegi

Większość uczestników konferencji korzystających z noclegu jest zakwaterowana w tym samym hotelu „Novotel Wrocław City”. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14:00, organizatorzy nie mogą zagwarantować dostępności pokoi hotelowych wcześniej. Doba kończy się o godz. 12:00, goście będą proszeni o wymeldowanie się w przerwie obrad, między godz. 11:15 a 11:45. Z uwagi na duże zainteresowanie konferencją, miejscem zakwaterowana części uczestników będzie sąsiedni hotel IBIS, mieszczący się na tej samej posesji (ul. Wyścigowa 35a). Osoby nocujące w hotelu IBIS mają zapewnione śniadania w „Novotelu”. Godziny zameldowania i wymeldowania takie same jak w "Novotelu".

Parking

Wokół budynków hotelowych jest obszerny parking, z którego uczestnicy konferencji mogą korzystać bezpłatnie. Przy wjeździe przed szlabanem należy pobrać bilet parkingowy, który przed wyjazdem należy okazać w recepcji hotelowej. Na hasło „Kongres Drogowy’ zostanie on skasowany, co umożliwi wyjazd.

Harmonogram

Recepcja konferencji czynna będzie od godz. 11:00 we wtorek 21 bm. W recepcji uczestnicy otrzymają identyfikatory oraz materiały konferencyjne. Można będzie również pobrać słuchawki do tłumaczenia symultanicznego. Prosimy pamiętać o zwrocie słuchawek po zakończeniu konferencji. Językami konferencji są: polski i angielski.

Początek obrad o godz. 12:00. Zakończenie pierwszego dnia ok. 18:15. O godz. 20:00 rozpocznie się uroczysta kolacja.

Szczegółowy program poniżej.

II Międzynarodowa konferencja „Polskie Forum Tunelowe”

Wrocław, hotel Novotel Wrocław City, ul. Wyścigowa 35

Polski Kongres Drogowy – Komitet Narodowy Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział we Wrocławiu zapraszają na Międzynarodową Konferencję „Polskie Forum Tunelowe”, której druga edycja odbędzie się we Wrocławiu.

Tematyka konferencji dotyczy projektowania, budowy i bezpiecznej eksploatacji tuneli drogowych w terenie górzystym, pod wodą oraz służących komunikacji w miastach. Przewidujemy kilka sesji tematycznych, w tym dotyczące dużych rozpoczętych właśnie inwestycji tunelowych w Polsce: w ciągu drogi S3 Bolków-Kamienna Góra w woj. dolnośląskim oraz tunelu między wyspami Wolin i Uznam w Świnoujściu.


Program:

21 stycznia (wtorek)

12:00 Sesja I Inwestycje tunelowe w Polsce

Otwarcie konferencji – Zbigniew Kotlarek, prezes PKD, Lidia Markowska, dyrektor Oddziału GDDKiA we Wrocławiu (5’)

Wystąpienia zaproszonych gości (10’)

Warunki kontraktowe FIDIC na prace podziemne (Szmaragdowa książka 2019) w zderzeniu z praktycznymi problemami przy budowie i utrzymaniu tuneli – prof. Arnold Dix, wiceprezydent ITA-AITES, ALARP Consulting Group, CEO & Managing Director (20’)

Rezultaty prac Komitetu Technicznego PIARC Road Tunnels Operations w latach 2016-2019 - Rafael Lopez Guarga, główny inżynier Zarządu Autostrad Państwowych w Aragonii, sekretarz KT D5 (20’)

Aktualne problemy projektowania obudowy tuneli w południowej Polsce – prof. Marek Cała, prof. Antoni Tajduś, dr Agnieszka Stopkowicz, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (20’)

Realizacja tunelu drogowego na trasie S7 Lubień-Rabka – Maciej Mądro, kierownik projektu w Oddziale GDDKiA w Krakowie (15’)

Tunele w ciągu drogi ekspresowej S-19 na Podkarpaciu – Krzysztof Czarnik, Promost Consulting (15’)

dyskusja

14:00 lunch

15:00 sesja II TS26: wyzwanie dla inwestora, projektanta i wykonawcy

Inwestycje tunelowe na terenie działania Oddziału GDDKiA we Wrocławiu – Lidia Markowska, dyrektor oddziału GDDKiA we Wrocławiu (10’)

Technologia NATM: zasady projektowania i wykonawstwa – prof. Robert Galler, Uniwersytet Montan w Leoben, Austria (25’)

Wyzwania w projektowaniu tunelu drogowego TS26 w ciągu drogi S3 Bolków – Kamienna Góra Północ – Michael Proprenter, IC-Consulenten, główny projektant tunelu (20’)

Wytyczne i wymagania do projektowania tuneli w Polsce oraz pozostałych krajach UE na bazie doświadczeń projektu tunelu TS-26 w ciągu drogi ekspresowej S3 - Maciej Fidyk, IVIA SA (15’)

Pytania i odpowiedzi, dyskusja

16:20 przerwa kawowa

16:40 sesja III Tunele bezpieczne dla ludzi i środowiska

Koszty cyklu życia tuneli i porównanie systemów wentylacyjnych w krajach Europy - Gerd Holzer, Dieter Pejrimovsky, Bernhard Hoeppberger (20’)

Pożary rozlewisk paliwa, akumulatorów litowo-jonowych oraz gazów technicznych i ich rozprzestrzenianie się na różnych nawierzchniach drogowych – prof. Jerzy Ejsmont, prof. Beata Świeczko-Żurek Politechnika Gdańska (25’)

Dobór systemu wentylacji w warunkach pożaru w tunelu drogowym – prof. AGH Marek Borowski, Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków (20’)

Ochrona środowiska przed drganiami w przypadku tuneli komunikacyjnych – prof. Krzysztof Stypuła, Politechnika Krakowska (20’)

20:00 uroczysta kolacja

22 stycznia (środa)

10:00 sesja IV Tunel i miasto

Projektowanie i aspekty formalno-prawne odwodnień budowlanych na przykładzie miejskich tuneli komunikacyjnych – dr Rafał Kuszyk, prof. Anna Siemińska-Lewandowska, Politechnika Warszawska (20’)

Tunel drogowy w obszarze miejskim na przykładzie projektu tunelu w ciągu drogi ekspresowej S-2 na odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy – Maciej Kieniewicz, Dyrektor Pracowni Mostów Transprojektu Warszawa (20’)

Budowa podziemnego tunelu kolejowego w Łodzi – Marcin Tomaszewski, PBDiM w Mińsku Mazowieckim (15’)

Możliwość wykonania metra w rejonie krakowskiej AGH – Krzysztof Ostrowski, Politechnika Krakowska (15’)

Pytania i odpowiedzi, dyskusja

11:15 przerwa kawowa, check out

11:45 sesja V Tunel i woda

Podwodny tunel w Świnoujściu: wyzwania projektowe i realizacyjne – Julita Borkowska, Oddział GDDKiA w Szczecinie (20’)

Realizacja tunelu w Świnoujściu: wyzwania technologiczne i logistyczne – Mert Vardar, Główny specjalista ds. TBM, Piotr Flisiak, Dyrektor Kontraktu Tunel Świnoujście PORR S.A. PORR Bau Gmbh Gülermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt, A.Ş. Energopol- Szczecin S.A. Spółka Cywilna (40’)

Dobór izolacji przeciwwodnej w obiektach tunelowych w kontekście szczelności i trwałości - Krzysztof Śleszycki, Wojciech Buczek, SIKA Poland (15’)

Tunelowe odwodnienia szczelinowe. Rozwiązania CS-BETON uwzględniające bezpieczeństwo ppoż. oraz właściwy dobór hydrauliczny – Robert Stawecki, CS-BETON Polska (15’)

dyskusja

13:30 lunch, zakończenie obradWarunki:

14.01.2020: Wyczerpana pula pokoi w Hotelu Novotel Wrocław City. Zgłoszenia udziału w Forum bez noclegu będą przyjmowane do 16.01.2020.


Opłaty za udział w Forum:

A. Bez noclegu:

1000 zł z VAT

Opłata ta obejmuje:

 • udział w Forum w dniach 21-22.01.2020,
 • materiały konferencyjne,
 • tłumaczenie,
 • serwis kawowy i obiad w dniach 21-22.01.2020,
 • uroczystą kolację w dn. 21.01.2020,
 • bezpłatny parking niestrzeżony na terenie należącym do Hotelu.

B. Z noclegiem (21/22.01.2020):

1200 zł z VAT - miejsce w pokoju 2-osobowym (1100 zł - dla członków Stowarzyszenia Polski Kongres Drogowy)

lub

1350 zł z VAT - pokój 1-osobowy

Opłaty te obejmują:

  • udział w Forum w dniach 21-22.01.2020,
  • materiały konferencyjne,
  • tłumaczenie,
  • serwis kawowy i obiad w dniach 21-22.01.2020,
  • uroczystą kolację w dn. 21.01.2020.
  • nocleg w Hotelu Novotel Wrocław City*** ze śniadaniem
  • bezpłatny parking niestrzeżony na terenie należącym do Hotelu.
  Stawka VAT na usługi konferencyjne 23%.

  Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14:00 a kończy o 12:00 dnia kolejnego. Pokoje będą udostępniane wcześniej w miarę możliwości hotelu.

  Warunkiem uczestnictwa w Forum jest przesłanie wypełnionego zgłoszenia online ze strony www.kongresdrogowy.pl oraz dokonanie wpłaty na rachunek bankowy Stowarzyszenia w Alior Bank S.A. nr: 77 2490 0005 0000 4520 9168 6331 w terminie do 14 stycznia 2020r. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału.

  W tytule przelewu prosimy koniecznie podać nazwisko(a) uczestnika(ów) konferencji .

  W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w konferencji w terminie późniejszym niż 16 stycznia 2020r. Organizator obciąży Uczestnika kosztami udziału w pełnej wysokości. Nieobecność Uczestnika (nie zgłoszona we wskazanym wyżej terminie) nie zwalnia z zapłaty należności.

  W przypadku, gdy uczestnik konferencji potrzebuje, by zgłoszenie zostało zaakceptowane przez przełożonego, prosimy o wybór opcji "Drukuj" po wypełnieniu formularza na stronie www.kongresdrogowy.pl. Zostanie wygenerowany plik zawierający wszystkie niezbędne dane wraz z miejscem na podpisy osób upoważnionych. Po wypełnieniu formularza będzie także możliwe pobranie automatycznie przygotowanej proformy, która ułatwi Państwu dokonanie płatności. W przypadku pobierania proformy prosimy pamiętać o tym, by wybrać także opcję "Wyślij".

Polecane konferencje

Zapisz się

II Forum Beton w drogownictwie

Ostróda

Konferencja "Nawierzchnie betonowe: budowa, utrzymanie i naprawa" oraz wystawa firm branży drogowej, cementowej i chemicznej w EXPO-MAZURY.

Odbyła się

Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową

Warszawa

Celem Kongresu jest popularyzacja w Polsce nowego, kompleksowego podejścia do zarządzania infrastrukturą, znanego jako Asset Management i praktyczne ćwiczenia.

Za 67 dni

Zrównoważone drogi: ochrona środowiska w budownictwie komunikacyjnym

Lublin

Międzynarodowa konferencja „Zrównoważone drogi" stanowi kontynuację odbywających się na Lubelszczyźnie konferencji z cyklu „Ochrona środowiska i estetyka w budownictwie komunikacyjnym” .