Zmarł Grzegorz Małetka
Grzegorz Małetka. Fot. Hanna Szary, SITK RPGrzegorz Małetka. Fot. Hanna Szary, SITK RP

W nocy z niedzieli na poniedziałek 21 września zmarł Grzegorz Małetka, zasłużony drogowiec, wieloletni pracownik administracji drogowej i działacz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP. Żył 75 lat.

G. Małetka przez wiele lat pracował w różnych jednostkach administracji drogowej, w tym w Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych oraz Agencji Budowy i Eksploatacji Autostrad. Byliśmy kolegami z pracy i razem działaliśmy w organizacjach inżynierskich – wspomina Tadeusz Suwara, były dyrektor GDDP i jej następcy – GDDKiA. Grzegorz był duszą „Dni Drogowych SITK”, które organizował z wielkim zaangażowaniem, starając się dopilnować najdrobniejszego szczegółu.

Po odejściu z pracy w administracji, Grzegorz Małetka spełniał się w pracy w SITK RP, gdzie piastował stanowiska sekretarza generalnego i wiceprzewodniczącego Krajowe Sekcji Drogowej. Działaczem pozostał także po przejściu na emeryturę. Był bardzo koleżeńskim człowiekiem, z gatunku tych co to „serce mają na dłoni” – wspomina Władysław Rawski, także działacz sekcji drogownictwa SITK RP. Wszyscy go zapamiętają też z niezwykłego poczucia humoru i sympatycznego zwyczaju spisywania wierszowanych relacji z podróży i spotkań służbowych.

Sam Grzegorz Małetka był szczególnie dumny z jednego osiągnięcia – był głównym autorem standardów zimowego utrzymania dróg, opracowanych jeszcze w czasie pracy w GDDP. Z pewnymi modyfikacjami, służą drogowcom do dziś. Przywiązywał do tego zagadnienia wielką wagę, wspólnie zorganizowaliśmy 4 Konferencje Zimowego Utrzymania – powiedział Włodzimierz Walerych, bliski przyjaciel Zmarłego. Odszedł wspaniały człowiek i świetny inżynier.

Loading...