Światowy Kongres Drogowy zakończony!

Za nami 27. Światowy Kongres Drogowy, najważniejsze wydarzenie dla drogowców z całego świata, które organizuje PIARC – World Road Association (Światowe Stowarzyszenie Drogowe).

Kongres miał miejsce się w dn. 2-6 października 2023 roku w Pradze. Podczas tego prestiżowego wydarzenia odbyło się aż 71 sesji, w tym sesje ministerialne, sesje techniczne, a także warsztaty i wiele innych. Wszystkie dotyczyły aktualnie najważniejszych zagadnień, ich oceny i spojrzenia w przyszłość branży drogowej.
Jednym z głównych punktów programu było przedstawienie wyników cyklu roboczego PIARC – Komitetów Technicznych i Grup Zadaniowych Światowego Stowarzyszenia Drogowego na lata 2020-2023. W ich opracowanie zaangażowanych było ponad 1,2 tys. ekspertów. Przedstawione zostały również wyniki międzynarodowego zaproszenia do składania dokumentów na 49 tematów,
z ponad 700 zgłoszonymi propozycjami.
W 27. Światowym Kongresie Drogowym wzięło udział ponad 4 tys. uczestników ze 116 państw. Wystawa kongresowa obejmowała ponad 300 stoisk, 35 pawilonów narodowych (w tym pawilon polski), zaprezentowało się również 10 uczelni wyższych, a wystawę zwiedziło prawie 2 tys. uczniów ze szkół technicznych w Czechach.
Polski Kongres Drogowy jako Komitet Narodowy PIARC był aktywnie zaangażowany w organizację całego Kongresu.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny 28. Światowy Kongres Drogowy, który w 2027 roku odbędzie się w Vancouver w Kanadzie.

 

 

               

             

 

 

 

 

Loading...