Owocna wizyta delegacji PKD w Kazachstanie
Prezes PKD Zbigniew Kotlarek na otwarciu targów w Nur Sułtan 28 listopada. Fot. PKDPrezes PKD Zbigniew Kotlarek na otwarciu targów w Nur Sułtan 28 listopada. Fot. PKD

Delegacja Polskiego Kongresu Drogowego przebywała w dniach 28-29 listopada w Kazachstanie. Efektem wizyty jest porozumienie o współpracy PKD z Kazachskim Stowarzyszeniem Drogowców.

Wizyta przedstawicieli PKD była połączona z udziałem w odbywających się w stolicy Kazachstanu Nur-Sułtan (dawniej Astana, jeszcze dawniej Celinogród) 16 Międzynarodowych Targach Drogowych „KAZAVTODOR – KAZTRAFFIC 2019”. Prezes PKD Zbigniew Kotlarek – jako gość honorowy całego wydarzenia – otwierał wystawę wraz z wiceministrem Przemysłu i Rozwoju Infrastrukturalnego Kazachstanu Berikiem Kamaliewem i Burim B. Karimowem, Sekretarzem Międzyrządowej Rady Administratorów Dróg dawnej Wspólnoty Niepodległych Państw. Przedstawiciele PKD: prezes Zb. Kotlarek, Aleksandra Cybulska, pełnomocnik ds. kontaktów międzynarodowych oraz reprezentant członków wspierających Władimir Łatyszew mieli okazję zwiedzić stoiska wystawców, a także zapoznać się z bieżącą sytuacją sektora drogowego w tym kraju.

Podczas wizyty podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy PKD a Kazachskim Stowarzyszeniem Drogowców. Celem działań będzie pomoc we wstąpieniu Kazachstanu do PIARC, a także transfer wiedzy w zakresie najlepszych praktyk z Polski dotyczących przygotowania, budowy i utrzymania dróg. Gospodarze wskazywali na ogromne zapotrzebowanie na informacje dotyczące innowacyjnych rozwiązań w budownictwie stosowanych w Polsce podczas skutecznej realizacji Programu Budowy Dróg w naszym kraju.

W trakcie wizyty Prezes PKD Zbigniew Kotlarek brał udział w otwarciu obwodnicy miasta Nur Sułtan wraz z Premierem Kazachstanu oraz Ministrem Przemysłu i Rozwoju Infrastrukturalnego.

W przyszłym roku planowana jest organizacja seminarium oraz misji gospodarczej dla firm z polskiego sektora drogowego. Przy organizacji tego wydarzenia PKD wspierać będzie Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Loading...