2019: bogaty kalendarz imprez
Śląskie Forum Drogownictwa tro jedna z tych imprez PKD, które cieszą się nieodmiennym zainteresowaniem. Fot. PKDŚląskie Forum Drogownictwa tro jedna z tych imprez PKD, które cieszą się nieodmiennym zainteresowaniem. Fot. PKD

Popularne fora regionalne na Śląsku oraz Warmii i Mazurach, sprawdzone imprezy sportowe i kolokwia eksperckie – to filary oferty programowej PKD na rok 2019, którą Zarząd zatwierdził 12 grudnia.

VII Międzynarodowa Konferencja „Śląskie Forum Drogownictwa” odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Katowicach. Tematem przewodnim będzie przeciwdziałanie i ograniczanie skutków hałasu komunikacyjnego, w zależności od rodzaju nawierzchni drogowych. Podobnie jak w roku 2018, częścią imprezy będzie zlot drogowców-motocyklistów.

VI Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe obradować będzie w dniach 22-24 września w Mikołajkach. Od tego roku ma ono stały tytuł – „Drogi przyszłości”. Tematyka koncentrować się będzie na wszystkim, co innowacyjne w obszarze budowy dróg, zarządzania nimi oraz w zakresie poruszających się po nich pojazdów.

Potencjalnie bardzo dużym wydarzeniem cyklicznym jest, organizowana po raz pierwszy, Międzynarodowa Konferencja i Wystawa „Beton w drogownictwie”. Odbędzie się ona w Suwałkach w dniach 10-12 kwietnia. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Stowarzyszenie Producentów Cementu. Zamierzeniem organizatorów jest, by „Beton w drogownictwie” odbywał się co dwa lata, zawsze w roku nieparzystym.

Kolejną grupą przedsięwzięć programowych są eksperckie kolokwia na tematy techniczne, odpowiadające na zgłaszane zapotrzebowanie środowiska. Taki charakter mieć będą pierwsze dwa spotkania w przyszłorocznym kalendarzu: 23 stycznia we Wrocławiu I Polskie Forum Tunelowe oraz 27 lutego w Poznaniu „Recykling w drogownictwie”. To drugie będzie rozszerzeniem formuły tegorocznego kolokwium „Destrukt asfaltowy w drogownictwie”. Nadal dominować będą możliwości ponownego wykorzystania destruktu asfaltowego, ale zakres będzie poszerzony o temat zastosowań ubocznych produktów spalania.

PKD będzie również proponować środowisku kolejne edycje cieszących się powodzeniem imprez sportowo-rekreacyjnych: rajdu rowerowego „Drogowcy na GreenVelo” (na Podkarpaciu 12-14 czerwca) i Mistrzostw Polski Drogowców w piłce siatkowej (Giżycko 15-17 listopada).

Wiele aktywności w przyszłym roku będzie wiązało się z rolą PKD jako Komitetu Narodowego Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC. Zarząd postanowił, że delegacja polskiego Komitetu weźmie udział w 26. Światowym Kongresie Drogowym, który odbędzie się w Abu Zabi między 6 a 10 października. Ponadto Polski Komitet Narodowy PIARC zorganizuje w przyszłym roku Rodeo V4 – zawody, w których rywalizują ze sobą operatorzy sprzętu do zimowego utrzymania dróg z krajów Grupy Wyszehradzkiej. Będzie to już czwarta edycja, poprzednie odbywały się w kolejnych latach na Węgrzech, na Słowacji i w Czechach.

Kalendarium 2019

Loading...