Werner Bednorz uhonorowany wyróżnieniem “Zasłużony dla sprawy drogowej”

Podczas X Międzynarodowej Konferencji Śląskie Forum Drogownictwa w Szczyrku Werner Bednorz otrzymał z rąk Zbigniewa Kotlarka, prezesa PKD wyróżnienie “Zasłużony dla sprawy drogowej”.

Pan Werner Bednorz urodził się w rodzinie o tradycjach drogowych, ponieważ jego ojciec był projektantem  i pracował przy budowie dróg i mostów. W latach 1980-1987 studiował inżynierię lądową na Uniwersytecie w Hanowerze. Wielokrotnie uczestniczył w Śląskim Forum, wspierał rozwój tego wydarzenia. Inicjował kontakty polsko-niemieckie z przedstawicielami administracji drogowej, BASt i FGSV. Brał udział w seminariach polsko-niemieckich w Zielonej Górze, Berlinie i Szczecinie w latach 2011-2014 reprezentując Niemieckie Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej.

“Zasłużony dla sprawy drogowej” to prestiżowe wyróżnienie, które Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy ustanowiło w 2015 roku z okazji obchodów jubileuszu 90-lecia Kongresów Drogowych w Polsce i 10-lecia wznowionej działalności PKD. Jego nazwa nawiązuje do definicji misji Kongresów Drogowych sprzed wojny, którą określano jako “przyczynianie się do rozwoju sprawy drogowej”. Ma ono nagradzać tych, którzy całym swoim zawodowym życiem dobrze zasłużyli się dla polskiego drogownictwa, stali się dla środowiska prawdziwymi autorytetami w swoich dziedzinach. 

 

 

Loading...