Patronat GDDKiA nad Forum „Beton w drogownictwie”

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad objął honorowym patronatem forum „Beton w drogownictwie”, odbywające się w dniach 3-5 marca w Ostródzie.

Forum to już druga edycji konferencji i wystawy pod tą marką. Na całość wydarzenia złożą się: konferencja „Nawierzchnie betonowe: budowa, utrzymanie i naprawa”, seminarium „Technologie betonowe na drogach lokalnych” oraz towarzysząca wystawa firm z branży. Po raz pierwszy Forum odbywało się w ubiegłym roku w Suwałkach.

„Doceniam podejmowaną przez Państwa inicjatywę, mającą na celu stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu budowy, utrzymania i napraw nawierzchni betonowych. Technologia budowy dróg z nawierzchnią betonową jest w pełni uzasadniona na polskich drogach, dlatego warto zgłębiać temat podczas takich wydarzeń” – czytamy m.in. w piśmie informującym o przyznaniu patronatu.

Przedstawiciele GDDKiA wniosą znaczny merytoryczny wkład w program konferencji. Referat wprowadzający na temat stanu i perspektyw budowy dróg z nawierzchnią z betonu cementowego, w kontekście swobody wykonawcy w wyborze technologii, przedstawi dyrektor Departamentu Technologii Budowy Dróg Leszek Bukowski. Doświadczeniami z utrzymania dróg betonowych podzieli się Arkadiusz Polecki, naczelnik Wydziału Technologii i Jakości Budowy Dróg Oddziału GDDKiA we Wrocławiu.

Zastępca dyrektora ds. technologii Oddziału GDDKiA w Olsztynie Andrzej Wądołowski zaprezentuje założenia technologiczne inwestycji „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki-Płońsk”. Ta prezentacja będzie jednym z punktów programu sesji nazwanej „mostową”, ponieważ jej tematem przewodnim będzie nowatorska w polskich warunkach koncepcja wykonania obiektów mostowych na tym odcinku S7 z nawierzchnią betonową. Będą o niej mówić autorzy koncepcji: prof. Tomasz Siwowski z Politechniki Rzeszowskiej i prof. Antoni Szydło z Politechniki Wrocławskiej, a także przedstawiciele inwestora i wykonawcy, którzy przygotowują się do tego przedsięwzięcia.

Szczegółowy program Forum dostępny jest tu. Termin zgłaszania uczestnictwa w Forum mija 26 lutego.

Polecane artykuły

Nie żyje Wennemar Gerbens

W niedzielę 29 marca zmarł Wennemar Gerbens, były wieloletni przewodniczący FGSV, jedyny obcokrajowiec uhonorowany wyróżnieniem PKD „Zasłużony dla Sprawy Drogowej”.

fot. Archiwum GDDKiA

Drogowa odpowiedź na zarazę: budować i szybciej płacić

Prezesi organizacji drogowych skierowali na ręce Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka stanowisko branży dotyczące kontynuowania robót w okresie trwania pandemii COVID-19.

Na budowie drogowej nie ma na ogół tłumu ludzi... Fot. archiwum GDDKiA

Nowe ograniczenia, ale budowy trwają

Rząd zaostrzył od 1 kwietnia ograniczenia działalności gospodarczej i codziennego funkcjonowania obywateli w celu zwalczania pandemii, ale nie zmieniają one zasadniczo warunków pracy w drogownictwie.