II Forum Beton w drogownictwie

Odbyła się

02.03.2020: Informacja dla uczestników II Forum beton w drogownictwie

Witamy w gronie uczestników II Forum „Beton w drogownictwie” w Ostródzie. Prosimy o zapoznanie się z kilkoma użytecznymi informacjami.

Lokalizacja

Miejscem konferencji oraz wystawy będzie centrum konferencyjno-wystawiennicze EXPO MAZURY w Ostródzie ul. Grunwaldzka 55. Tam również, po zakończeniu obrad w pierwszym dniu konferencji 3 marca odbędzie się koktajl dla wszystkich uczestników. Wokół hali nr 3 są miejsca parkingowe dla uczestników Forum.

Noclegi

Ci uczestnicy, którzy mają pakiety z noclegiem, będą zakwaterowani w hotelu Anders w Starych Jabłonkach, ul. Spacerowa 2. Hotel znajduje się w odległości ok. 10 km od EXPO MAZURY. Doba hotelowa zaczyna się o godz. 15:00, a kończy o godz. 12:00. Oznacza to, że nie będzie możliwości zakwaterowania przed rozpoczęciem konferencji. W cenie noclegu jest korzystanie z parkingu oraz strefy wypoczynkowej.

Harmonogram

Otwarcie konferencji i wystawy nastąpi 3 marca (wtorek) o godz. 12:00. Recepcja czynna będzie w tym dniu od godz. 11.00. Zakończenie obrad ok. godz. 16:00 – 16:30, a bezpośrednio po ich zakończeniu zapraszamy na kokjtajl. Osoby nocujące w hotelu Anders dostają się do Starych Jabłonek na własną rękę. Dla nich o godz. 20:00 w hotelu przewidziany jest wieczór klubowy. 4 marca (środa) obrady rozpoczynają się o godz. 10:00. Dla nocujących w hotelu będzie zapewniony transport. Godziny odjazdu autokarów to: 9:15 i 9:30. Po zakończeniu obrad 4 marca autokary powrotne odjadą z EXPO MAZURY ok. 17:00 i 17:30. O godz. 19:00 w hotelu Anders zapraszamy na koncert zespołu wokalnego „Bellcanti Opera Girls”. Po krótkiej przerwie technicznej, ok. 20:15 rozpocznie się uroczysta kolacja.

Uwaga: w czwartek 5 marca obrady nie będą już wznawiane.

------------------------------

Polski Kongres Drogowy - Polski Komitet Narodowy Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego zapraszają w dniach 3-5 marca 2020 r, na drugą edycję Forum „Beton w drogownictwie”. Ta wspólna nazwa obejmuje dwie specjalistyczne konferencje oraz wystawę prezentującą ofertę szerokiej gamy produktów i usług branży cementowej, betonowej i chemicznej.

To wspólne przedsięwzięcie współpracujących ze sobą trzech stowarzyszeń stanowi kontynuację imprezy pod tą nazwą, która odbyła się w kwietniu 2019 roku w Suwałkach. Początkowo zamierzeniem organizatorów było odbywanie jej w cyklu dwuletnim, naprzemiennie z Dniami Betonu w Wiśle. Jednak w związku z dużym zainteresowaniem branży, postanowiliśmy spotykać się corocznie.

Konferencja „Nawierzchnie betonowe: budowa, utrzymanie i naprawy” składać się będzie z sesji dotyczących dróg lokalnych i przestrzeni miejskich (pierwszy dzień) oraz – w kolejnych dniach -doświadczeń i perspektyw budowy dróg betonowych o dużym natężeniu ruchu. Tematem prezentacji będą m.in. doświadczenia z budowy obwodnicy Częstochowy oraz projekty nawierzchni betonowej na obiektach inżynierskich na drodze S7 z Mławy do Płońska.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa, na której firmy zaprezentują szeroki przekrój materiałów, dodatków chemicznych, maszyn i urządzeń wykorzystywanych do budowy i utrzymania dróg.Program:

3 marca (wtorek)

11:00 inauguracja Forum (otwarcie wystawy), kawa powitalna

12:00 sesja I Inauguracyjna

Otwarcie Forum – prezes PKD Zbigniew Kotlarek

 • Ocena realizacji planów budowy dróg ekspresowych o nawierzchni z betonu cementowego i przesłanki odstąpienia od wskazywania w przetargach konkretnej technologii – Leszek Bukowski, dyrektor Departamentu Technologii Budowy Dróg GDDKiA (20’)
 • Betonowe nawierzchnie drogowe a środowisko – prof. Jan Deja AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu (20’)
 • Perspektywy dla zastosowania wapna w budownictwie drogowym – Ada Poszelężny, dyrektor Biura Stowarzyszenia Przemysłu Wapienniczego (10’)
 • Takie były początki: modernizacja drogi krajowej nr 8 odcinek Wolbórz – Polichno (film) – wprowadzenie Marek Stańczyk, PORR (25’)
 • Studium przypadku: technologia + organizacja = dokończenie budowy odcinka A1 obwodnica Częstochowy – Piotr Smolarczyk Budpol (20’)
 • dyskusja

13.40 przerwa na lunch

15:00 Seminarium „Technologie betonowe na drogach lokalnych”

 • Obwodnica Choruli: betonowa nawierzchnia na drodze wojewódzkiej – Mariusz Saferna, dyrektor Produkcji Górażdże Beton sp. z o.o. (15’)
 • Nawierzchnie z betonu wałowanego na drogach technicznych, zbiorczo-rozprowadzających, lokalnych i leśnych – – Michał Hebdaś Cemex Infrastruktura (15’)
 • Beton CCR Kruszbet na drogach lokalnych i lotniskach – Tomasz Odrzywolski, Kruszbet (15’)
 • Rozwiązanie dla zatok autobusowych i innych obciążonych nawierzchni – Piotr Heinrich, OAT (20’)
 • dyskusja

17:00 – 18:30 cocktail (Expo Mazury)

20:00 (dla gości hotelu ANDERS w Starych Jabłonkach) wieczór klubowy

4 marca (środa)

10:00 Konferencja „Nawierzchnie betonowe: budowa, utrzymanie, naprawy”

Sesja I. Beton w drogownictwie wczoraj, dziś i jutro

 • Neutralność klimatyczna a perspektywy zastosowania betonu i cementu w budownictwie – dr inż. Bożena Środa, Stowarzyszenie Producentów Cementu (20)
 • Materiałowe aspekty trwałości betonowej nawierzchni drogowej – prof. dr hab. inż. Michał Glinicki, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN (20’)
 • Problematyka utrzymania dróg betonowych: z doświadczeń Oddziału GDDKiA we Wrocławiu – Arkadiusz Polecki, Oddział GDDKiA we Wrocławiu (20’)
 • Nawierzchnie betonowe o zbrojeniu ciągłym z prętów kompozytowych z włókna szklanego: doświadczenia z odcinka testowego na MOP Starcza Wschód przy A1 – dr inż. Igor Ruttmar TPA (15’)
 • Fibrobeton na bazie kruszywa odpadowego z ceramiki czerwonej jako rozwiązanie dla wybranych rodzajów dróg - dr hab. inż. Jacek Katzer, prof. UWM, Centrum Inżynierii Lądowej, Wydział Geoinżynierii (15’)

dyskusja

11:40 przerwa kawowa

12:15 sesja II Beton w obiektach inżynierskich – nowe rozwiązania

 • Betonowe nawierzchnie obiektów mostowych: przegląd technologii i zastosowań – prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski, Politechnika Rzeszowska (20’)
 • Prototypowa nawierzchnia betonowa obiektów mostowych w ciągu drogi S-7 – prof. dr hab. inż. Antoni Szydło, Politechnika Wrocławska (20’)
 • Założenia technologiczne budowy odcinka drogi ekspresowej S7 Napierki - Płońsk – Andrzej Wądołowski, zastępca dyrektora ds. technologii Oddziału GDDKiA w Olsztynie (15’)
 • Mosty z nawierzchnią betonową - prezentacja wykonawcy (15’)
 • Cementy z dodatkami w betonach mostowych – Przemysław Pudlik Cement Ożarów (15’)
 • One CRH na przykładzie budowy tunelu na Zakopiance – Paweł Tokarz, Bosta Beton (15’)

dyskusja

14:00 przerwa na lunch

15:00 sesja III Nawierzchnie betonowe: nowe technologie

 • Technologie wymiany płyt nawierzchni betonowej: doświadczenia z zastosowania betonu szybkosprawnego – Piotr Heinrich OAT, dr inż. Tomasz Rudnicki Lafarge (20’)
 • Naprawa przyczyn i skutków osiadań nawierzchni betonowych – Agnieszka Poteraj-Oleksiak, Geobear (15’)
 • Naprawa i regeneracja nawierzchni betonowych – Piotr Smolarczyk, Budpol (15’)

17:00 zakończenie dnia wystawowego

19:00 (hotel ANDERS w Starych Jabłonkach) koncert

20:15 uroczysta kolacja

5 marca (czwartek)

10:00 (hotel ANDERS) podsumowanie Forum, zakończenie,

(EXPO Mazury) demontaż wystawy
Warunki:

  Opłata za udział w Forum wynosi:

  A. PEŁNY PAKIET KONFERENCYJNY: (z dwoma noclegami):

  1800 zł z VAT - w pokoju 2-osobowym

  lub

  2100 zł z VAT - w pokoju 1-osobowym

  Opłaty te obejmują:

  • udział w Forum w dniach 3-5.03.2020,
  • materiały konferencyjne,
  • dwa noclegi w Hotelu Anders (3/4 i 4/5.03.2020) ze śniadaniami,
  • transport pomiędzy lokalizacjami w dniu 4.03.2020,
  • serwis kawowy, obiad i koktajl w EXPO Mazury w dn. 3.03.2020,
  • wieczór klubowy w Hotelu Anders w dn. 3.03.2020,
  • serwis kawowy, obiad i uroczystą kolację w dn. 04.03.2020,
  • serwis kawowy w dn. 05.03.2020.
 • Hotel Anders w Starych Jabłonkach oferuje poza pokojami hotelowymi także całoroczne ogrzewane Chaty Mazurskie:https://www.hotelanders.pl/pokoje-i-chaty/chata-ma...Firmy zainteresowane rezerwacją Chat dla uczestników Forum/Wystawców (min. 2 osoby, max. 4) prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z Organizatorem. Koszt udziału w Forum z zakwaterowaniem w Chacie Mazurskiej wyniesie 1700 zł z VAT od osoby (przy rezerwacji chaty dla 2 osób lub 1650 zł z VAT od osoby - przy rezerwacji dla 3-4 osób).
 • B. Udział w Forum - tylko w EXPO Mazury (bez noclegów):

  1000 zł z VAT

  Opłata ta obejmuje:

  • udział w Forum w dniach 3-4.03.2020,
  • materiały konferencyjne,
  • serwis kawowy, obiad i koktajl w EXPO Mazury w dn. 3.03.2020,
  • serwis kawowy i obiad w dn. 04.03.2020.

  Stawka VAT na usługi konferencyjne 23%.

  OFERTA DLA WYSTAWCÓW


  Lokalizacje:

  EXPO Mazury, ul. Grunwaldzka 55, 14-100 Ostróda

  Hotel Anders****, ul. Spacerowa 2, 14-133 Stare Jabłonki


  Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14:00, a kończy o 12:00 dnia kolejnego. Pokoje będą udostępniane wcześniej w miarę możliwości hotelu.

  Warunkiem uczestnictwa w Forum jest przesłanie wypełnionego zgłoszenia online ze strony www.kongresdrogowy.pl oraz dokonanie wpłaty na rachunek bankowy Stowarzyszenia w Alior Bank S.A. nr: 77 2490 0005 0000 4520 9168 6331 w terminie do 26 lutego 2020 r. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału.

  W tytule przelewu prosimy koniecznie podać nazwisko(a) uczestnika(ów) konferencji .

  W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w konferencji w terminie późniejszym niż 26 lutego 2020r. Organizator obciąży Uczestnika kosztami udziału w pełnej wysokości. Nieobecność Uczestnika (nie zgłoszona we wskazanym wyżej terminie) nie zwalnia z zapłaty należności.

  W przypadku, gdy uczestnik konferencji potrzebuje, by zgłoszenie zostało zaakceptowane przez przełożonego, prosimy o wybór opcji "Drukuj" po wypełnieniu formularza na stronie www.kongresdrogowy.pl. Zostanie wygenerowany plik zawierający wszystkie niezbędne dane wraz z miejscem na podpisy osób upoważnionych. Po wypełnieniu formularza będzie także możliwe pobranie automatycznie przygotowanej proformy, która ułatwi Państwu dokonanie płatności. W przypadku pobierania proformy prosimy pamiętać o tym, by wybrać także opcję "Wyślij".


Polecane konferencje

Zapisz się

III Międzynarodowe Forum Tunelowe

Tradycyjnie rok konferencji PKD rozpoczyna Forum poświęcone budowie i eksploatacji tuneli. W 2021 roku wydarzenie ma nową nazwę – III Międzynarodowe Forum Tunelowe i odbywa się online.

Odbyła sięWEBForumZID

WebForum Zarządzanie infrastrukturą drogową

Odpowiedzialne zarządzanie infrastrukturą drogową, w którym decyzje są podporządkowane celom i misji zarządcy, nakierowane musi być na świadczenie usług publicznych na odpowiednim poziomie.

Odbyła się01122020_WiS

Webinarium konsultacyjne WiS nr 9: Powiązanie wymagań technicznych z technologią BIM

Ostatnie spotkanie w ramach cyklu konsultacji realizowanych na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury dotyczyć będzie powiązania nowych wymagań technicznych z technologią BIM.