Prof. Arnold Dix głównym mówcą na Polskim Forum Tunelowym

Prof. Arnold Dix z Australii będzie głównym mówcą (ang. „keynote speaker”) podczas II Polskiego Forum Tunelowego we Wrocławiu. Tematem referatu będzie „Szmaragdowa książka” FIDIC dotycząca prac podziemnych.

II Polskie Forum Tunelowe odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-22 stycznia br. Podczas sesji otwierającej konferencję głównym mówcą będzie prof. Arnold Dix z Autralii, wiceprezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Tunnelingu i Robót Podziemnych ITA-AITES. Ta prestiżowa światowa organizacja branży tunelowej objęła patronat nad wrocławską konferencją i wpisała ja do swego kalendarza tegorocznych kluczowych wydarzeń.

Tematem referatu prof. Diksa będzie wydana w 2019 roku „Szmaragdowa książka FIDIC”. Przygotowana wspólnie przez stowarzyszenia: FIDIC i ITA książka definiuje warunki kontraktowe podczas budowy tuneli i wykonywania prac podziemnych. Prelegent skonfrontuje zapisy „Książki” z praktycznymi problemami przy budowie i bieżącym zarządzaniu tunelami.

Szczegółowy program Forum można znaleźć na stronie konferencji.

Polecane artykuły

Zakończenie Kongresu w Gdańsku. Przedstawiciele władz Calgary otrzymują z rąk gospodarzy flagę PIARC, symbolizującą rolę organizatora następnego Kongresu.

Kongres Drogowy Calgary 2022 w nowej formule

Kolejny Kongres Drogowy PIARC odbędzie się w Calgary w dniach 8-11 lutego 2022 w nowej formule, poszerzonej o kwestie odporności dróg – poinformował sekretarz generalny organizacji Patrick Mallejacq.

Czy w transporcie COVID19 ma płeć?

W cyklu webinariów PIARC na temat sytuacji z pandemią koronawirusa odbyła się bardzo interesująca debata na temat jej wpływu na sytuację kobiet w transporcie drogowym, zwłaszcza w Afryce.

Książka o asfaltach wysokomodyfikowanych

„Mieszanki i nawierzchnie z ORBITON HiMA” to tytuł wydanej przez Orlen Asfalt książki, uzupełniającej znane „Poradniki Asfaltowe”. Dostępna jest bezpłatnie na stronie internetowej producenta.