Forum Tunelowe pod patronatem ministra Adamczyka

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk objął honorowym patronatem II międzynarodową konferencję „Polskie Forum Tunelowe”, która odbędzie się we Wrocławiu 21-22 stycznia br.

O objęciu patronatem poinformowało Biuro Ministra. Odbywająca się po raz drugi konferencja (poprzednio również we Wrocławiu w styczniu 2019 r.) jest umieszczona w kalendarzu najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branżowych PIARC oraz ITA-AITES – Międzynarodowego Stowarzyszenia Tunelingu i Przestrzeni Podziemnych. Jej ranga wynika po części z faktu prowadzenia dużej liczby inwestycji tunelowych w aktualnych programach budowy dróg szybkiego ruchu i w miastach. W programie konferencji znalazły się sesje poświęcone projektowaniu i budowie tuneli oraz ich bezpiecznej eksploatacji. Szczególnie wiele miejsca poświęcone będzie inwestycjom GDDKiA: tunelom na drogach S3 na Dolnym Śląsku, S19 na Podkarpaciu i S2 w Warszawie oraz budowie podwodnego tunelu w Świnoujściu. Szczegóły w programie na stronie konferencji.

Polecane artykuły

Patronat GDDKiA nad Forum Tunelowym

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski objął honorowym patronatem II Polskie Forum Tunelowe, które odbędzie się 21-22 stycznie 2020 r. we Wrocławiu.

Jeden z alpejskich tuneli. Fot. Pixabay

O tunelach w Lyonie

Światowe Stowarzyszenie Drogowe PIARC wraz z Francuskim Komitetem Narodowym zorganizowały w Lyonie seminarium tunelowe z udziałem ponad 300 uczestników z 40 krajów.

Zmarł mgr inż. Stefan Sarna, wieloletni członek PKD

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 16 kwietnia br. zmarł mgr inż. Stefan Sarna