Kolokwia „Nawierzchnie betonowe – istotne zagadnienia budowy i projektowania” za nami

Zakończyliśmy cykl kolokwiów „Nawierzchnie betonowe – istotne zagadnienia budowy i projektowania”. W trzech wydarzeniach udział wzięło ponad 400 uczestników z kilkunastu krajów z całego świata.

Podjęliśmy się realizacji tych wydarzeń gdyż obecnie realizowanych jest ponad 400 km dróg ekspresowych i autostrad w technologii betonowej. Podczas realizacji kontraktów zaistniała potrzeba szczegółowego omówienia istotnych zagadnień związanych z projektowaniem i budową, mających wpływ na trwałość i minimalizacja ewentualnych zabiegów utrzymaniowych nawierzchni betonowych. Zdefiniowaliśmy trzy główne tematy dotyczące nawierzchni betonowych, które wymagały szczegółowego omówienia i dyskusji Pierwszym tematem była alkaliczna reaktywność kruszyw do betonu, tematem drugim były szczeliny oraz połączenia nawierzchni betonowych z asfaltowymi, trzecim dobre praktyki i nowoczesne rozwiązania przy realizacji i projektowaniu nawierzchni betonowych. Kolokwia odbyły się kolejno 1 czerwca, 1 września oraz 8 listopada. Celem poszczególnych jednodniowych kolokwiów było przekazanie aktualnego stanu wiedzy oraz merytoryczna wymiana doświadczeń i poglądów ekspertów i praktyków z Polski i zza granicy w omawianych tematach.

Kolokwia PKD to specjalistyczne seminaria techniczne poświęcone wąskiej tematyce z dziedziny budowy, eksploatacji i utrzymania dróg, gdzie eksperci i praktycy w danym temacie przedstawiają aktualny stan wiedzy. Kolokwia tworzą poprzez to platformę do wymiany doświadczeń, pogłębienia stanu wiedzy i techniki i prowadzą do rozwoju branży drogowej.

Dziękujemy wszystkim prelegentom, uczestnikom i partnerom naszych kolokwiów.

Zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia w 2022 roku.

Polecane artykuły

Wydarzenia PKD w 2022 - wpisz w kalendarz

Przedstawiamy kalendarz wydarzeń PKD na rok 2022. Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie interesujące wydarzenie. Wpiszcie koniecznie w swoje kalendarze poniższe daty

WARDEX nowym członkiem PKD

Firma WARDEX w branży komunalnej działa od 1994 roku. Obecnie jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm działających w branży usług komunalnych związanych z pracami na drogach.


SIATKÓWKA PRZENIESIONA NA MARZEC 2022

W związku z coraz dynamiczniejszą sytuacją epidemiczną podjęliśmy decyzję o przełożeniu VIII Mistrzostwa Polski Drogowców w siatkówce.