Zawody Rodeo V4 na Słowacji

W dniach 13-14 września odbyły się zawody Rodeo V4 po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Wydarzenie odbyło się na Słowacji. Polskę reprezentowało dwóch kierowców z FBSerwis.

W zawodach wzięło udział 12 kierowców. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Gergő Pintér z Węgier. To już kolejne zawody gdzie kierowcy z Węgier zajmują czołowe miejsca.

Rodeo V4 to zawody operatorów pługów odśnieżnych krajów Grupy Wyszehradzkiej. W poprzednich latach odbywały się na Słowacji, Węgrzech i Czechach, w 2019 roku po raz pierwszy gospodarzem była Polska.

We współzawodnictwie uczestniczą kierowcy z krajów V4, dopingowani przez członków rodzin, kibiców i przedstawicieli środowisk drogowych.

Kolejne zawody Rodeo V4 zorganizują w przyszłym roku Węgry.

Pomysł rywalizacji operatorów pługów odśnieżnych zdobywa coraz więcej naśladowców: w przyszłym roku mają się w Austrii odbyć Mistrzostwa Europy, na które PKD zamierza wysłać naszą reprezentację.

Podczas spotkania na Słowacji nagrodę za aktywne działanie i przewodniczenie współpracy drogowców za rok 2019 odebrał Prezes Polskiego Kongresu Drogowego Zbigniew Kotlarek.

Polecane artykuły

Prof. Leszek Rafalski uhonorowany najwyższym wyróżnieniem Polskiego Kongresu Drogowego „Zasłużony dla Sprawy Drogowej”

Podczas VII Warmińsko- Mazurskiego Forum Drogowego prof. Leszek Rafalski został uhonorowany najwyższym wyróżnieniem Polskiego Kongresu Drogowego „Zasłużony dla Sprawy Drogowej”.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 września rozpoczyna się coroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT).

ZAPLANUJ Z NAMI DRUGIE PÓŁROCZE 2021

Już od 1 września rozpoczniemy kolejne wydarzenia PKD. Wpiszcie w kalendarz daty naszych wydarzeń. Mamy nadzieję, że już wkrótce uda się nam spotkać także na żywo.