Zmarł Kazimierz Strach – Zasłużony dla Sprawy Drogowej

W wieku 87 lat zmarł Kazimierz Strach, honorowy prezes Oddziału SITK RP w Koszalinie. W 2015 r. był jedną z pierwszych osób wyróżnionych przez PKD tytułem „Zasłużonego dla Sprawy Drogowej”.

Kazimierz Strach urodził się w roku 1933 w Nowym Korczynie w woj. kieleckim. Studiował na Politechnice Gdańskiej w latach 1951-56 na Wydziale Budownictwa Lądowego - specjalność budowa mostów.

Pracą zawodową związany z dwoma regionami: świętokrzyskim i zachodniopomorskim. Zaczynał jako kierownik budowy w Kieleckim Przedsiębiorstwie Robót Mostowych, ale już po roku został pracownikiem administracji drogowej w Koszalinie. Przeszedł wiele stanowisk, od 1969 roku był dyrektorem Wojewódzkiego Zarządu Dróg Publicznych, a po reorganizacji administracji - Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych w Koszalinie. Na zakończenie swej kariery zawodowej kierował przedsiębiorstwem usług projektowych. Wychował kilka pokoleń drogowców, a pracę w administracji godził z nauczaniem przedmiotów zawodowych w Technikum Drogowym w Koszalinie i opieką nad młodymi projektantami w biurach projektów.

Był aktywnym działaczem organizacji zawodowych 1975-1994 Prezes Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji w Koszalinie, a w latach 1994-2014 pełnił funkcję sekretarza Oddziału. Do ostatnich chwil był czynny jako Honorowy Prezes tej jednostki.

W maju 2015 r. Kazimierz Strach znalazł się w gronie pierwszych 4 osób, które otrzymały honorowe wyróżnienie „Zasłużony dla Sprawy Drogowej”, ustanowione z okazji jubileuszu 10-lecia działalności reaktywowanego Polskiego Kongresu Drogowego.

Polecane artykuły

Konferencja jak tunelowe mistrzostwa świata!

Program tegorocznego Forum Tunelowego skrzy się od znakomitych nazwisk i prezentacji największych osiągnięć techniki w dziedzinie budownictwa podziemnego i podwodnego. Zapraszamy już 3 i 4 lutego.

Nie żyje prof. Andrzej Zalewski

W piątek 8 stycznia zmarł dr hab. inż. Andrzej Zalewski, profesor uczelni na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Zajmował się urbanistyką, ale jego pasją była komunikacja rowerowa.

Nabór referatów na Calgary 2022 do końca stycznia

Do 31 stycznia 2021 trwa czas na zgłaszanie propozycji referatów na Kongres Zimowego Utrzymania i Odpornych Dróg, który PIARC organizuje w lutym 2022 r. w kanadyjskim Calgary.