Siatkówka przeniesiona na marzec 2021

VII Mistrzostwa Polski drogowców w siatkówce odbędą się nie jaka zazwyczaj w listopadzie, ale w marcu 2021 – postanowili organizatorzy po analizie sytuacji epidemicznej i opinii uczestników.

Rozgrywane tradycyjnie w Centralnym Ośrodku Sportowym w Giżycku zawody odbywały się zawsze w listopadzie. W tym roku jest to jednak praktycznie niemożliwe, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i obostrzenia sanitarne. Podobne zdanie wyrazili ci kapitanowie drużyn, którzy wypowiedzieli się w naszej ankiecie. Co prawda 5 drużyn chciało grać w listopadzie, ale reszta stwierdziła, ze w obecnej sytuacji zdrowotnej nie weźmie udziału w zawodach.

Organizatorzy zdecydowali w tej sytuacji przenieść mistrzostwa na marzec przyszłego roku. Nowy termin zawodów to 19-21 marca 2021 r. Szczegóły organizacyjne zostaną podane w początkach przyszłego roku.

Polecane artykuły

Minister Adamczyk: celem nowoczesne przepisy techniczne w drogownictwie

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w liście do administracji drogowej, projektantów i całego środowiska zachęca do włączenia się w konsultacje nowych wymagań technicznych dla drogownictwa.

Nowy Zarząd PKD (od lewej): J. Bohatkiewicz, Zb. Tabor, Al. Cybulska, Zb. Kotlarek, J. Żukowska i I. Ruttmar. Na zdjęciu brakuje: W. Królikowskiego, L. Rafalskiego i M. Rytlewskiego. fot. PKD

Nowe władze i nowe cele PKD

Zbigniew Kotlarek został ponownie wybrany na prezesa Zarządu PKD. Wybrano także nowy skład Zarządu i sformułowano nowe cele stowarzyszenia w perspektywie najbliższych 5-10 lat.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

29 września start konsultacji nowych wymagań technicznych

Ministerstwo Infrastruktury powierzyło Polskiemu Kongresowi Drogowemu prowadzenie konsultacji nowego systemu wymagań technicznych w drogownictwie. Inauguracja nastąpi 29 września.