PIARC uruchomił serwis o COVID-19

PIARC (tej nazwy używa Światowe Stowarzyszenie Drogowe PIARC) uruchomił specjalny serwis internetowy poświęcony wpływowi pandemii koronawirusa na sektor drogowy.

Pod hasłem PIARC’s response (odpowiedź PIARC-u) nowoutworzona sekcja na stronie internetowej organizacji przynosi informacje na temat kryzysowej sytuacji epidemiologicznej na świecie i jej wpływowi na sektor drogowym i transportowy. Znaleźć tam można m.in. nagrania z webinariów organizowanych przez PIARC, zatytułowanych „PIARC a COVID-19”. Do tej pory odbyły się dwa takie webinaria. 25 marca o sytuacji w swoich krajach mówili przedstawiciele Hiszpanii, Włoch i Japonii. 1 kwietnia natomiast w dyskusji wzięli udział przedstawiciele USA, krajów Zatoki Perskiej i Chin oraz Komitetu Technicznego. Na tronie można odsłuchać nagrań z tych webinariów oraz obejrzeć prezentacje.

Dodatkowo są tam również zamieszczone raporty PIARC, przydatne dla społeczności drogowej, nawet jeśli nie są bezpośrednio związane z obecnym kryzysem COVID-19. Przykładem mogą być raportu o zarządzaniu ryzykiem w sytuacjach nadzwyczajnych czy o zarządzaniu informacją w sytuacji katastrof. Są tam także informacje o działaniach prowadzonych przez inne organizacje.

Serwis dostępny jest pod tym adresem

Polecane artykuły

Nie żyje prof. Andrzej Zalewski

W piątek 8 stycznia zmarł dr hab. inż. Andrzej Zalewski, profesor uczelni na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Zajmował się urbanistyką, ale jego pasją była komunikacja rowerowa.

Zmarł Kazimierz Strach – Zasłużony dla Sprawy Drogowej

W wieku 87 lat zmarł Kazimierz Strach, honorowy prezes Oddziału SITK RP w Koszalinie. W 2015 r. był jedną z pierwszych osób wyróżnionych przez PKD tytułem „Zasłużonego dla Sprawy Drogowej”.

PIARC podsumował rok z COVID-19

23 grudnia PIARC opublikował raport na temat odpowiedzi sektora drogowego i transportu na pandemię koronawirusa, podsumowujący pierwszy okres prac Zespołu Reagowania.