PIARC uruchomił serwis o COVID-19

PIARC (tej nazwy używa Światowe Stowarzyszenie Drogowe PIARC) uruchomił specjalny serwis internetowy poświęcony wpływowi pandemii koronawirusa na sektor drogowy.

Pod hasłem PIARC’s response (odpowiedź PIARC-u) nowoutworzona sekcja na stronie internetowej organizacji przynosi informacje na temat kryzysowej sytuacji epidemiologicznej na świecie i jej wpływowi na sektor drogowym i transportowy. Znaleźć tam można m.in. nagrania z webinariów organizowanych przez PIARC, zatytułowanych „PIARC a COVID-19”. Do tej pory odbyły się dwa takie webinaria. 25 marca o sytuacji w swoich krajach mówili przedstawiciele Hiszpanii, Włoch i Japonii. 1 kwietnia natomiast w dyskusji wzięli udział przedstawiciele USA, krajów Zatoki Perskiej i Chin oraz Komitetu Technicznego. Na tronie można odsłuchać nagrań z tych webinariów oraz obejrzeć prezentacje.

Dodatkowo są tam również zamieszczone raporty PIARC, przydatne dla społeczności drogowej, nawet jeśli nie są bezpośrednio związane z obecnym kryzysem COVID-19. Przykładem mogą być raportu o zarządzaniu ryzykiem w sytuacjach nadzwyczajnych czy o zarządzaniu informacją w sytuacji katastrof. Są tam także informacje o działaniach prowadzonych przez inne organizacje.

Serwis dostępny jest pod tym adresem

Polecane artykuły

Zakończenie Kongresu w Gdańsku. Przedstawiciele władz Calgary otrzymują z rąk gospodarzy flagę PIARC, symbolizującą rolę organizatora następnego Kongresu.

Kongres Drogowy Calgary 2022 w nowej formule

Kolejny Kongres Drogowy PIARC odbędzie się w Calgary w dniach 8-11 lutego 2022 w nowej formule, poszerzonej o kwestie odporności dróg – poinformował sekretarz generalny organizacji Patrick Mallejacq.

Czy w transporcie COVID19 ma płeć?

W cyklu webinariów PIARC na temat sytuacji z pandemią koronawirusa odbyła się bardzo interesująca debata na temat jej wpływu na sytuację kobiet w transporcie drogowym, zwłaszcza w Afryce.

Książka o asfaltach wysokomodyfikowanych

„Mieszanki i nawierzchnie z ORBITON HiMA” to tytuł wydanej przez Orlen Asfalt książki, uzupełniającej znane „Poradniki Asfaltowe”. Dostępna jest bezpłatnie na stronie internetowej producenta.