Nie żyje Wennemar Gerbens

W niedzielę 29 marca zmarł Wennemar Gerbens, były wieloletni przewodniczący FGSV, jedyny obcokrajowiec uhonorowany wyróżnieniem PKD „Zasłużony dla Sprawy Drogowej”.

Wennemar Gerbens zmarł w po długiej i ciężkiej chorobie. W maju skończyłby 70 lat. Jak informuje FGSV (Towarzystwo Badawcze Dróg i Inżynierii Ruchu – Komitet Narodowy PIARC w Niemczech), ze względu na obecne ograniczenia dotyczące podróży i kontaktów pogrzeb odbędzie się w najbliższym kręgu rodzinnym.

W. Gerbens we wrześniu 2016 roku, na Kongresie Drogowym w Bremie został uhonorowany wyróżnieniem „Zasłużony dla Sprawy Drogowej”. Polski Kongres Drogowy nadał mu to wyróżnienie za osobiste zasługi w rozwijaniu wymiany doświadczeń i współpracy miedzy środowiskami drogowymi Polski i Niemiec.

Polecane artykuły

Zakończenie Kongresu w Gdańsku. Przedstawiciele władz Calgary otrzymują z rąk gospodarzy flagę PIARC, symbolizującą rolę organizatora następnego Kongresu.

Kongres Drogowy Calgary 2022 w nowej formule

Kolejny Kongres Drogowy PIARC odbędzie się w Calgary w dniach 8-11 lutego 2022 w nowej formule, poszerzonej o kwestie odporności dróg – poinformował sekretarz generalny organizacji Patrick Mallejacq.

Czy w transporcie COVID19 ma płeć?

W cyklu webinariów PIARC na temat sytuacji z pandemią koronawirusa odbyła się bardzo interesująca debata na temat jej wpływu na sytuację kobiet w transporcie drogowym, zwłaszcza w Afryce.

Książka o asfaltach wysokomodyfikowanych

„Mieszanki i nawierzchnie z ORBITON HiMA” to tytuł wydanej przez Orlen Asfalt książki, uzupełniającej znane „Poradniki Asfaltowe”. Dostępna jest bezpłatnie na stronie internetowej producenta.