PIARC udostępnia materiały 26 Światowego Kongresu Drogowego

PIARC udostępnił na swojej stronie internetowej pierwszą część materiałów z 26 Światowego Kongresu Drogowego. Są one dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Kongres obradował pod hasłem „Łącząc kultury, wspierając gospodarki” w dniach 6–10 października 2019 r. w Abu Zabi (ZEA). To najważniejsze wydarzenie branży drogowej swiata zorganizowane było przez Światowe Stowarzyszenie Drogowe (PIARC) i Departament Transportu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wzięło w nim udział, w różnym wymiarze i charakterze, ponad 6000 uczestników ze 144 krajów, w tym 3700 delegatów (kilkanaście osób reprezentowało Polskę). Na program Kongresu składały się 62 sesje, 13 warsztatów i 6 wizyt technicznych.

Udostępnione obecnie materiały zawierają szczegółowy program kongresu, raporty wprowadzające do sesji, krajowe raporty przygotowane przez kraje członkowskie PIARC na sesje dotyczące kierunków strategicznych, indywidualne komunikaty wybrane przez komitety techniczne i grupy zadaniowe spośród propozycji otrzymanych po naborze prezentacji, sprawozdanie z działalności PIARC od poprzedniego Kongresu w Seulu w 2015 r. To są materiały, które były przygotowane i przesłane przez ich autorów jeszcze przed Kongresem. Wkrótce mają także być dostępne wszystkie wystąpienia wygłoszone podczas obrad.

Z materiałami można zapoznać się w tym miejscu . Aby móc z nich korzystać, należy się zarejestrować na stronie internetowej. Rejestracja jest bezpłatna.

Polecane artykuły

Zakończenie Kongresu w Gdańsku. Przedstawiciele władz Calgary otrzymują z rąk gospodarzy flagę PIARC, symbolizującą rolę organizatora następnego Kongresu.

Kongres Drogowy Calgary 2022 w nowej formule

Kolejny Kongres Drogowy PIARC odbędzie się w Calgary w dniach 8-11 lutego 2022 w nowej formule, poszerzonej o kwestie odporności dróg – poinformował sekretarz generalny organizacji Patrick Mallejacq.

Czy w transporcie COVID19 ma płeć?

W cyklu webinariów PIARC na temat sytuacji z pandemią koronawirusa odbyła się bardzo interesująca debata na temat jej wpływu na sytuację kobiet w transporcie drogowym, zwłaszcza w Afryce.

Książka o asfaltach wysokomodyfikowanych

„Mieszanki i nawierzchnie z ORBITON HiMA” to tytuł wydanej przez Orlen Asfalt książki, uzupełniającej znane „Poradniki Asfaltowe”. Dostępna jest bezpłatnie na stronie internetowej producenta.