Specjalna strona o konferencji w Lublinie

Ruszyła specjalna dwujęzyczna strona internetowa poświęcona międzynarodowej konferencji na temat zrównoważonych dróg, którą organizuje Polski Komitet Narodowy PIARC na przełomie marca i kwietnia w Lublinie.

Konferencja „Zrównoważone drogi: ochrona środowiska w budownictwie komunikacyjnym” obradować będzie w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w dniach 31 marca – 1 kwietnia. Jej współorganizatorem jest Katedra Dróg i Mostów Politechniki Lubelskiej. W programie znalazły się wystąpienia ekspertów z Niemiec, Czech i Rumunii oraz wiele referatów przygotowanych przez polskich reprezentantów uczelni i instytutów badawczych, zarządców dróg i firm branży drogowej. Głównym mówcą (ang. keynote speaker) będzie prof. Juergen Krieger z niemieckiego Federalnego Instytutu Badawczego Dróg BASt.

Na dedykowanej stronie internetowej oprócz programu, można znaleźć informacje o tematyce konferencji, miejscu odbywania a nawet – głównie z myślą o zagranicznych uczestnikach – wskazówki dojazdu do Lublina. Wszystkie informacje dostępne są po polsku oraz po angielsku. Są to dwa języki, w których będą odbywać się obrady, z zapewnionym tłumaczeniem symultanicznym.

Na stronie jest również formularz zgłoszeniowy, przy pomocy którego można zgłaszać udział w konferencji. Strona dostępna jest pod adresem: ecology.kongresdrogowy.pl

Polecane artykuły

Zakończenie Kongresu w Gdańsku. Przedstawiciele władz Calgary otrzymują z rąk gospodarzy flagę PIARC, symbolizującą rolę organizatora następnego Kongresu.

Kongres Drogowy Calgary 2022 w nowej formule

Kolejny Kongres Drogowy PIARC odbędzie się w Calgary w dniach 8-11 lutego 2022 w nowej formule, poszerzonej o kwestie odporności dróg – poinformował sekretarz generalny organizacji Patrick Mallejacq.

Czy w transporcie COVID19 ma płeć?

W cyklu webinariów PIARC na temat sytuacji z pandemią koronawirusa odbyła się bardzo interesująca debata na temat jej wpływu na sytuację kobiet w transporcie drogowym, zwłaszcza w Afryce.

Książka o asfaltach wysokomodyfikowanych

„Mieszanki i nawierzchnie z ORBITON HiMA” to tytuł wydanej przez Orlen Asfalt książki, uzupełniającej znane „Poradniki Asfaltowe”. Dostępna jest bezpłatnie na stronie internetowej producenta.