PKD udostępni raporty PIARC po polsku

Wszystkie raporty Światowego Stowarzyszenia Drogowego z kadencji 2016-2019 będą mogły być udostępnione w języku polskim – to efekt porozumienia podpisanego przez PKD i sekretarza generalnego PIARC.

Na mocy porozumienia PKD – jako komitet narodowy PIARC – otrzyma teksty wszystkich wytworzonych w zakończonej kadencji raportów Komitetów Technicznych i Grup Roboczych w języku angielskim. PKD zapewni tłumaczenie ich na język polski i udostępni do bezpłatnego korzystania przez wszystkich chętnych. PIARC pozostaje właścicielem praw autorskich oryginalnych raportów, prawa do polskich tłumaczeń będą stanowiły wspólną własność PIARC i PKD.

Przetłumaczone na polski dokumenty będą sukcesywnie udostępniane na przebudowanym serwisie viaexpert.pl, którego PKD jest od niedawna wydawcą. Uruchomienie tego portalu w nowej odsłonie ma nastąpić w pierwszym kwartale br. PIARC zastrzegł sobie prawo udostępnienia polskich wersji raportów także na swojej stronie internetowej.

Polecane artykuły

Zakończenie Kongresu w Gdańsku. Przedstawiciele władz Calgary otrzymują z rąk gospodarzy flagę PIARC, symbolizującą rolę organizatora następnego Kongresu.

Kongres Drogowy Calgary 2022 w nowej formule

Kolejny Kongres Drogowy PIARC odbędzie się w Calgary w dniach 8-11 lutego 2022 w nowej formule, poszerzonej o kwestie odporności dróg – poinformował sekretarz generalny organizacji Patrick Mallejacq.

Czy w transporcie COVID19 ma płeć?

W cyklu webinariów PIARC na temat sytuacji z pandemią koronawirusa odbyła się bardzo interesująca debata na temat jej wpływu na sytuację kobiet w transporcie drogowym, zwłaszcza w Afryce.

Książka o asfaltach wysokomodyfikowanych

„Mieszanki i nawierzchnie z ORBITON HiMA” to tytuł wydanej przez Orlen Asfalt książki, uzupełniającej znane „Poradniki Asfaltowe”. Dostępna jest bezpłatnie na stronie internetowej producenta.