Transprojekt Gdański nowym członkiem PKD

Do grona członków wspierających stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy dołączył w lipcu Transprojekt Gdański. Jest to wiodąca na polskim rynku firma projektowo - konsultingowa świadczącą pełen zakres usług dla sektora publicznego i prywatnego, głównie w branży dróg, mostów, kolei i tramwajów.

W ostatnich latach TGD zrealizował wiele prestiżowych projektów, w tym opracowania dotyczące programu budowy autostrad w Polsce. Były to projekty wstępne, budowlane i wykonawcze konstrukcji autostrad, mostów, wiaduktów, obiektów kubaturowych, uzbrojenia, odwodnienia i inżynierii ruchu m. in. dla: Autostrady A4 Bielany – Przylesie, Sośnica – Wirek, Przeworsk – Korczowa, Autostrady A2 Poznań – Nowy Tomyśl, Nowy Tomyśl – Świecko, Stryków – Konotopa, Autostrady A1 Gdańsk – Nowe Marzy, Nowe Marzy – Czerniewice.

Początki firmy datują się na rok 1952, gdy powstał gdański Oddziału Centralnego Biura Studiów i Projektów Transportu Drogowego i Lotniczego. W 1957 r. oddział połączył się z Biurami Projektowymi Budownictwa Kolejowego i utworzono Gdańskie Biuro Projektów Budownictwa Komunikacyjnego. Po wielu kolejnych reorganizacjach w 1971 r. powstało samodzielne przedsiębiorstwo Gdańskie Biuro Projektów Dróg i Mostów, w 1991 r. przekształcone w spółkę z o.o. pod dzisiejszą nazwą.

Działające w Transprojekcie Gdańskim zespoły drogowe i mostowe sporządzają wszelkiego rodzaju stadia dokumentacji w zakresie budowy i przebudowy: dróg i autostrad, mostów, estakad, kładek, parkingów i placów, lotniskowych dróg startowych, dróg kołowania, dróg technicznych i placów postoju.

Cieszymy się bardzo że nasze działania znajdują wsparcie w środowisku drogowym – powiedział prezes zarządu PKD Zbigniew Kotlarek. Umożliwia to nam realizację naszych celów, które pozostają niezmienne: monitorowanie sytuacji w drogownictwie, wyrażanie opinii w sprawach ważnych dla środowiska drogowego, próbowanie wpływania na tworzenie korzystniejszych regulacji prawnych i organizacyjnych dla budowy dróg i zarządzania siecią drogową. Te działania okazały się szczególnie ważne w sytuacji napięć w realizacji programów budownictwa drogowego i kryzysu na rynku budowlanym. Potrafiliśmy diagnozować powody powstawania tych napięć i wzywaliśmy już dużo wcześniej do przeciwdziałania. Realizacja takich zadań wymaga ścisłej współpracy między stowarzyszeniem i działającymi w środowisku przedsiębiorstwami, zwłaszcza o tak bardzo szanowanej marce jak Transprojekt Gdański. Dzięki temu jeszcze lepiej będziemy rozpoznawać potrzeby środowiska.

Polecane artykuły

Wydarzenia PKD w 2022 - wpisz w kalendarz

Przedstawiamy kalendarz wydarzeń PKD na rok 2022. Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie interesujące wydarzenie. Wpiszcie koniecznie w swoje kalendarze poniższe daty

WARDEX nowym członkiem PKD

Firma WARDEX w branży komunalnej działa od 1994 roku. Obecnie jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm działających w branży usług komunalnych związanych z pracami na drogach.


Kolokwia „Nawierzchnie betonowe – istotne zagadnienia budowy i projektowania” za nami

Zakończyliśmy cykl kolokwiów „Nawierzchnie betonowe – istotne zagadnienia budowy i projektowania”. W trzech wydarzeniach udział wzięło ponad 400 uczestników z kilkunastu krajów z całego świata.