Webinarium Systemy Parkingowe

Odbyła się

Polski Kongres Drogowy – Komitet Narodowy PIARC oraz Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe „ITS POLSKA” zapraszają na webinarium na temat Systemów parkingowych, które odbędzie się w dniu 22 października br. w godzinach 11:00 – 13:00.

Tematyka prezentacji koncentrować się będzie na wspomaganiu parkowania w miastach oraz w Miejscach Obsługi Podróżnych przy drogach zamiejskich. Bardzo szybko rozwijane są systemy umożliwiające zliczanie, wyszukiwanie i naprowadzanie na wolne miejsca parkingowe, systemy pobierania opłat, systemy parkowania w obiektach garażowych, systemy rezerwacji i zarządzania parkowaniem na MOP-ach, rozwiązania konstrukcyjne obiektów parkingowych i urządzeń oraz modele biznesowe budowy i utrzymania. Webinarium stanowić będzie okazję do dyskusji na temat tych aspektów mobilności oraz do zapoznania się z najnowszymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami.

Firmy zainteresowane prezentacją swoich rozwiązań mogą uczestniczyć w webinarium w charakterze partnera merytorycznego. Prosimy o kontakt w tej sprawie z organizatorami: ababel@itspolska.pl lub biuro@kongresdrogowy.pl.Program:

Otwarcie webinarium - Marek Litwin, prezes ITS Polska (5’)

Współpraca Polskiego Kongresu Drogowego ze środowiskiem ITS - Zbigniew Tabor, wiceprezes Zarządu Polskiego Kongresu Drogowego (5’)

Przyszłość systemów zarządzania parkowaniem - Piotr Krukowski, ITS Polska (20’)

e-kontrola SPPN: techniczne kształtowanie strefy płatnego parkowania - Kamil Aniszewski, Naczelnik Wydziału Parkowania ZDM Warszawa (20’)

Detekcja wolnych miejsc parkingowych w miastach przy wykorzystaniu technologii czujników i detekcji wizyjnej z wykorzystaniem systemów nawigacji - Rafał Ruść i Piotr Pabian, Sprint S.A. (15’)

Przegląd rozwiązań zarządzania parkingami od „On street parking” do MOP’ów - Janusz Wróbel i Łukasz Ogrodnik, Neurosoft Sp. z o.o. (15’)

Rozwiązania Bosch w monitorowaniu zajętości miejsc parkingowych - Maciej Wróbel i Michał Borzucki (Robert Bosch Sp. z o.o.) (15’)

Skuteczne narzędzia do zarządzania parkowaniem w mieście - Maciej Wiśniewski i Paweł Grzymowicz, KOMA NORD

Podsumowanie webinarium - Piotr Krukowski


Warunki:

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w charakterze słuchacza w webinarium decyduje kolejność zgłoszenia.

Aby wziąć udział w webinarium należy się zarejestrować korzystając z linku: https://sprint.clickmeeting.com/systemy-parkingowe-w-miastach-oraz-w-miejscach-obslugi-podroznych-przy-drogach-zamiejskich-/register?_ga=2.28619067.627707172.1603097430-1828032566.1585894245

Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo drogą mailową potwierdzenie udziału oraz link do zalogowania się na stronie webinarium w dniu wydarzenia.

Polecane konferencje

Trwa

WebForum Zrównoważone i trwałe drogi

Nie chcąc zawieść oczekiwań uczestników poprzednich edycji organizatorzy Śląskiego Forum Drogownictwa postanowili zaprosić 29 października na WebForum o wcześniej planowanej tematyce.

Odbyła się

Webinarium konsultacyjne WiS nr 4: nawierzchnie i utrzymanie dróg

Część drogową nowych Wytycznych technicznych kończą tematy nawierzchni oraz utrzymania dróg.

Za 5 dni

Webinarium konsultacyjne WiS nr 5: Projektowanie konstrukcji oraz powiązanie z terenem i drogą

W listopadzie tematami webinariów konsultacyjnych Wytycznych Technicznych będą opracowania dotyczące obiektów inżynierskich - na początek projektowanie konstrukcji.