l

Zarejestruj się

e

Program

Warunki udziału

Partnerzy

II ROWEROWY RAJD DROGOWCÓW

Termin: 12.06.2016 -15.06.2016

Miejsce: Suwałki

II rowerowy rajd “Drogowcy na GreenVelo” zakończył się 14 czerwca w Suwałkach. W zorganizowanej już po raz drugi imprezie uczestniczyło blisko 80 przedstawicieli administracji drogowej oraz firm branży drogowej z całego kraju. Honorowym patronem rajdu był marszałek woj. podlaskiego, a program został przygotowany we współpracy z Suwalską Organizacją Turystyczną SOT.

Rowerowe rajdy drogowców po szlaku GreenVelo zostały zainicjowane przez Polski Kongres Drogowy i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przed rokiem, gdy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w okolicach Węgorzewa został oddany do użytku pierwszy fragment tej trasy. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację budowy infrastruktury dla rozwijającego się dynamicznie ruchu rowerowego, zwłaszcza w środowisku administracji drogowej.

GreenVelo jest to projekt połączonych w całość tras rowerowych realizowanych przez 5 województw Polski Wschodniej: warmińsko- mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Powstał najdłuższy (1985 km), spójnie oznakowany szlak rowerowy w Polsce, posiadający dodatkowo łączniki i trasy boczne, biegnący głównie po asfaltowych drogach publicznych (60%), na którym wprowadzono szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo rowerzystów. Inwestycja obejmowała ponadto budowę ok. 300 km dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę ok. 150 km dróg gruntowych, 32 nowe i zmodernizowane obiekty mostowe i kładki oraz ponad 60 przebudowanych skrzyżowań.

W tym roku uczestnicy rajdu przejechali po kilkadziesiąt kilometrów szlakiem wiodącym przez Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy. Dodatkowymi atrakcjami było zwiedzanie zespołu klasztornego w Wigrach, spływ kajakowy Czarną Hańczą i przejazd Wigierską Kolejką Wąskotorową. Interesującym dla drogowców punktem na trasie był także zakład wydobywczy Osowa, należący do Zakładu Produkcji Kruszyw Szumowo, po którym oprowadzała gości współwłaścicielka firmy Irena Rupińska.

Zamierzeniem organizatorów jest odwiedzać co roku kolejne województwo, które realizowało projekt. W przyszłym roku do grona współorganizatorów dołączy Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach, a drogowcy zawitają w Góry Świętokrzyskie.

Zapraszamy do obejrzenia wielkiej galerii zdjęć z konferencji i rajdu. Autorami zdjęć są uczestnicy i organizatorzy. Dziękujemy Autorom za udostępnienie zdjęć.
W przypadku zainteresowania konkretnym zdjęciem w wyższej rozdzielczości prosimy o kontakt mailowy z biurem PKD.

Mapy:
Partnerzy

Polecane Konferencje

Loading...