Drogi przyszłości prowadzą z Rynu

Przyszłość dróg, technologii ich budowy i zmieniające się potrzeby użytkowników wymuszane przez postęp techniczny w motoryzacji zdominowały problematykę V Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego, które zakończyło się 25 września w Rynie.

Tegoroczna konferencja obradowała pod hasłem „Drogi przyszłości” i rzeczywiście nie zabrakło wizji radykalnych zmian w transporcie. Rewolucja już się zaczęła i nic jej nie zatrzyma – powiedział prof.Piotr Wrzecioniarz z Politechniki Wrocławskiej prezentując kierunki zmian w motoryzacji. Szczególnie wiele uwagi poświęcił on elektromobilności. Większość ludzi pozostaje pod wrażeniem, że to jest tendencja ostatnich lat, tymczasem fakty są zupełnie inne. W początkach ery motoryzacji, w roku 1900 pojazdy elektryczne stanowiły 30% wszystkich. Dopiero masowa produkcja paliw z ropy naftowej sprawiła, że samochody spalinowe jako trzy razy tańsze wyparły te na prąd. W roku 2018 samochody elektryczne stanowią zaledwie 1%.

(....cdn)

Polecane artykuły

Ryzyko motocyklisty

Groźba utraty życia przez motocyklistę na drodze w Europie jest 23-35 razy większa niż w przypadku użytkownika samochodu. Co można uczynić, by zwiększyć ich szanse?

Konkurs dla studentów rozstrzygnięty!

Mateusz Kruk z Politechniki Krakowskiej został zwycięzcą konkursu dla studentów na najlepszą prezentację z zakresu BIM. Był to jeden z punktów zakończonej 14 czerwca w Krakowie konferencji TEM – iHEEP.

Droga przez pustynię w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Do 30 czerwca zapisz się ze zniżką na WRC 2019

Wydłużony został termin, w którym można skorzystać ze zniżki w opłacie za udział w 26 Światowym Kongresie Drogowym w Abu Zabi, który obradować będzie od 6 do 10 października.