Drogi przyszłości prowadzą z Rynu

Przyszłość dróg, technologii ich budowy i zmieniające się potrzeby użytkowników wymuszane przez postęp techniczny w motoryzacji zdominowały problematykę V Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego, które zakończyło się 25 września w Rynie.

Tegoroczna konferencja obradowała pod hasłem „Drogi przyszłości” i rzeczywiście nie zabrakło wizji radykalnych zmian w transporcie. Rewolucja już się zaczęła i nic jej nie zatrzyma – powiedział prof.Piotr Wrzecioniarz z Politechniki Wrocławskiej prezentując kierunki zmian w motoryzacji. Szczególnie wiele uwagi poświęcił on elektromobilności. Większość ludzi pozostaje pod wrażeniem, że to jest tendencja ostatnich lat, tymczasem fakty są zupełnie inne. W początkach ery motoryzacji, w roku 1900 pojazdy elektryczne stanowiły 30% wszystkich. Dopiero masowa produkcja paliw z ropy naftowej sprawiła, że samochody spalinowe jako trzy razy tańsze wyparły te na prąd. W roku 2018 samochody elektryczne stanowią zaledwie 1%.

(....cdn)

Polecane artykuły

Drogowcy zbierają krew dla ofiar wypadków

GDDKiA we współpracy z Narodowym Centrum Krwi zbiera krew dla ofiar wypadków drogowych. Akcja potrwa do końca roku, a przyłączyć się może do niej każdy.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Narciarze-drogowcy powalczą 2 marca w Zakopanem

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa zaprasza drogowców do Zakopanego na XV Zawody Narciarskie i Snowboardowe im. Wojtka Malusi. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego.

Konsultacje nowego Prawa zamówień

Trwają konsultacje projektu zupełnie nowej ustawy Prawo zamówień publicznych. Rządowe instytucje organizują 16 lutego w ich ramach nietypową formę debaty – hackathon.