Wielkie budowanie w Olsztynie

Kilkaset dzieci wybudowało makietę drogi przyszłości podczas pikniku edukacyjnego 23 września na olsztyńskim Starym Mieście. Piknik zainaugurował V Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe.

Tematem tegorocznej edycji konferencji i pikniku były „Drogi przyszłości”. Jest już tradycją, że organizatorzy Forum: Polski Kongres Drogowy i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zapraszają mieszkańców regionu, zwłaszcza dzieci, na imprezę łączącą walory pikniku na świeżym powietrzu z podawaną w przystępny sposób wiedzą o pracy drogowców i bezpiecznym korzystaniu z dróg. Odbywa się to przez udział w konkursach a także w grze, której scenariusz jest wymyślony przez wyjątkowo kreatywnych pracowników ZDW.

Gra miejska, polegająca na odwiedzaniu kolejnych stacji urządzonych przez współpracujące instytucje i firmy partnerskie jest stałym elementem pikniku. Po pomyślnym „zaliczeniu” prostego egzaminu albo wykonaniu jakiegoś zadania, uczestnik gry zdobywał tytuł „budowniczego drogi przyszłości” i dostawał – jak na prawdziwej budowie – kask ochronny i kamizelkę odblaskową. Budowa makiety tej drogi stanowiła najważniejszy punkt programu pikniku. Przygotowaniem materiałów do budowy zajmowali się pracownicy ZDW w Olsztynie, którzy wykazali się ogromną fantazją. Pomagali także wykonawcom tej niezwykłej „inwestycji” w budowie poszczególnych elementów.

Na końcu, zupełnie jak w przypadku prawdziwych dróg, odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi. W asyście niezwykle dumnych ze swego dzieła małych budowniczych, dokonali tego: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. W niebo pofrunęły setki balonów, wypuszczonych przed pomysłodawcę imnprezy -dyrektora ZDW w Olsztynie Waldemara Królikowskiego.

Właściwe obrady V Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego odbywały się w dniach 24-25 września w hotelu Zamek Ryn.

Polecane artykuły

Dyr. Waldemar Królikowski na czele parady sadzącej drzewa nad jeziorem w Ostródzie

Zielone IV Forum

Rekordowa liczba 230 uczestników wzięła udział w zakończonym 3 października w Ostródzie IV Warmińsko-Mazurskim Forum Drogowym, poświęconym utrzymaniu dróg oraz zieleni przydrożnej.

III WARMIŃSKO-MAZURSKIE FORUM DROGOWE

W Olsztynie wszystko błyszczało

Diagnostyka stanu nawierzchni oraz bezpieczeństwo ruchu były przewodnimi tematami III Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego. W jego ramach w Olsztynie odbył się wielki festyn "Bądź błyskotliwy".

Jak dobry gospodarz drogi buduje

Na budowę dróg krajowych ujętych w Programie 2014-2023 potrzebnych będzie ok. 110 mln ton kruszyw, także z lokalnych zasobów - mówiono podczas zakończonego 6 października w Lidzbarku Forum Drogowego.