Końcowy raport z Kongresu Zimowego

Gotowy jest raport końcowy i opracowane materiały XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego Gdańsk 2018.

Obradujący w lutym br. w Gdańsku Kongres był największym tego rodzaju wydarzeniem w historii Polski. Ostatnie tygodnie upłynęły na przygotowaniu podsumowań i finalnego raportu tego wydarzenia. Wszystkie materiały z XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowe są już dostępne na stronie kongresu: http://pl.aipcrgdansk2018.org/dokumenty-koncowe/

Znajdują się tam wszystkie wystąpienia i prezentacje, plakaty z sesji posterowej, przemówienie z sesji otwierającej a także przewodnik zimowego utrzymania państw członkowskich PIARC. Materiały są dostępne bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych z sektora transportu i infrastruktury.

Zachęcamy także do zapoznania się z angielskojęzycznym raportem podsumowującym XV Międzynarodowy Kongres Drogowy.

Raport końcowy

Polecane artykuły

11 października – Światowy Dzień Drogi

11 października obchodzony jest Światowy Dzień Drogi. Został on proklamowany na pamiątkę otwarcia w tym właśnie dniu w 1908 roku pierwszego Światowego Kongresu Drogowego w Paryżu.

Europejska Konferencja Drogowa w Dubrowniku

„Korytarze na rzecz wspólnego dobrobytu” to hasło Europejskiej Konferencji Drogowej, która odbędzie się 20-22 października w Dubrowniku (Chorwacja). Można jeszcze zgłaszać w niej udział.

Prezes PKD Zbigniew Kotlarek i prezes Słowackiego Towarzystwa Drogowego Jan Szedivy podczas inauguracji konferencji

Drogi łączą przyjaciół

Pod takim hasłem 3-5 października odbyła się konferencja integracyjna drogowców Polski, Czech i Słowacji. Komitety narodowe PIARC tych krajów będą organizować kolejne wspólne przedsięwzięcia.