Urządzenia brd na mostach i innych obiektach inżynierskich

Odbyła się

Kolejnym spotkaniem online związanym z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego będzie kolokwium poświęcone urządzeniom brd, głownie barierom ochronnym, na obiektach inżynierskich. Bezpośrednim impulsem do zorganizowania kolokwium stał się głośny wypadek na Moście Grota-Roweckiego w Warszawie, który wydarzył się 25 czerwca. Przegubowy autobus komunikacji miejskiej jadący po miejskim odcinku drogi ekspresowej S8 uderzył w absorber energii w miejscu odejścia estakady zjazdowej od głównej trasy i spadł częściowo na nasyp Wisłostrady. W wyniku wypadku zginęła 1 osoba, a 20 zostało rannych.

Temat ten będzie również poruszony, ale głównym przedmiotem zainteresowania będzie ogólny stan wiedzy i praktyka stosowania urządzeń brd na obiektach inżynierskich, a także dyskusja na temat aktualności przepisów regulujących te zagadnienia. Przykładem jest sama główna norma EN1317 i opisane w niej testy urządzeń. Od pewnego czasu eksperci zwracają uwagę, że po drogach poruszają się teraz inne pojazdy: większe i cięższe niż w czasie, gdy projektowano testy.


Program:

  • Otwarcie kolokwium – Zbigniew Kotlarek, prezes PKD
  • Wprowadzenie i moderacja – Leszek Kornalewski, kierownik Centrum Monitoringu BRD IBDiM w Warszawie (5’)
  • Norma EN 1317 z dzisiejszej perspektywy: czy potrzebna jest aktualizacja? – dr Krzysztof Waszczuk, Saferoad RRS GmbH Berlin, Federacja Drogowa Unii Europejskiej ERF (20’)
  • Bariery o niskim poziomie powstrzymywania w czasowej organizacji ruchu - Katarzyna Kwiecień, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem Drogowym GDDKiA (20’)
  • Zarządzanie drogowymi środkami brd w świetle projektów badawczych w ramach programu Rozwoju Innowacji Drogowych – prof. Kazimierz Jamroz, Politechnika Gdańska (20’)
  • Specyficzne problemy projektowania urządzeń brd na mostach – Marek Bujalski, viaMens (20’)
  • Wypadek autobusu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie: analiza przypadku – Jacek Pasikowski, ProWerK (20’)
  • Dyskusja


Warunki:

Kolokwium jest bezpłatne - po rejestracji w aplikacji otrzymacie Państwo wiadomość zawierającą link do udziału w wydarzeniu.


Wybierz sposób, w jaki chcesz dołączyć do wydarzenia:

1. Dołącz przez stronę internetową: https://pkd.clickmeeting.com/urzadzenia-brd-na-mos...

2. Dołącz przez telefon:

Warsaw: +48 (22) 209-2520

Warsaw: +48 (22) 307-8288

Praha: +420 (2) 3409-3808

PIN konferencji: 631686456#

3. Dołącz przez aplikację mobilną:

ID wydarzenia: 648-518-593

Dostosuj czas startu do swojej strefy czasowej: http://www.clickmeeting.com/converter/648518593


Relacja:


Polecane konferencje

Za 11 dni

Konsultacje nowych wymagań technicznych w drogownictwie - inauguracja

Pierwsze z 10 webinariów na temat wdrażania Wzorców i Standardów (WiS) w drogownictwie to wprowadzenie do zupełnie nowego systemu wymagań technicznych dla projektowania i realizacji dróg i mostów.

Za 41 dni

WebForum Zrównoważone i trwałe drogi

Nie chcąc zawieść oczekiwań uczestników poprzednich edycji organizatorzy Śląskiego Forum Drogownictwa postanowili zaprosić 29 października na WebForum o wcześniej planowanej tematyce.

Odbyła się

Nowe wzorce mobilności: perspektywa Grupy Wyszehradzkiej

Komitety Narodowy PIARC w krajach Grupy Wyszehradzkiej: Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech zapraszają na wspólne webinarium poświęcone zmianom w mobilności po opanowaniu pandemii COVID-19.