Patronat PIARC dla Kongresu ZID

Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową został objęty honorowym patronatem PIARC. Konferencja odbędzie się w dniach 4-5 grudnia w Warszawie.

Organizatorami Kongresu są: Polski Kongres Drogowy oraz Inicjatywa Edukacyjna INFRAMA. Na ręce ich przedstawicieli: prezesa Zbigniewa Kotlarka i dr Agaty Ciołkosz-Styk skierowany został list przez przewodniczącego Komitetu Technicznego D.1 Asset Management Światowego Stowarzyszenia Drogowego dr inż. Thomasa Lindnera. Potwierdził w nim zarówno swój osobisty udział w Kongresie i wygłoszenie prezentacji na temat roli PIARC w promowaniu nowoczesnego zarządzania drogami, jak również objecie tego wydarzenia honorowym patronatem PIARC. Jest to wynikiem analizy proponowanego programu Kongresu i nazwisk prelegentów – napisał dr Lindner.

Komitet Techniczny D.1 zajmujący się Asset Management jest jednym z przeszło 20, działających w PIARC w kończącym się okresie programowym 2016-2019. Jednym z najważniejszych efektów jego prac jest opracowanie podręcznika Road Asset Management. Ten dokument ma na celu pomoc krajom, niezależnie od ich stadium rozwoju, w utrzymaniu infrastruktury i wdrażaniu skutecznych strategii zarządzania zasobami drogowymi. Narzędzie to jest przeznaczone dla krajowych i międzynarodowych decydentów w dziedzinach dotyczących dróg, niezależnie od poziomu wiedzy specjalistycznej w tej dziedzinie.

Infrastruktura drogowa stanowi główny zasób publiczny w większości krajów, a tradycyjne metody zarządzania aktywami muszą iść z duchem czasu, aby sprostać wymaganiom i ograniczeniom XXI wieku. Podręcznik zawiera kluczowe informacje i dane, które pozwalają na zrozumienie kwestii zarządzania aktywami drogowymi. Oferuje również szeroki wachlarz zaleceń, począwszy od rozwiązań technicznych po odpowiednie strategie organizacji.

Podręcznik jest dostępny w języku angielskim na stronie internetowej PIARC.

Polecane artykuły

Aleksander Kabziński nie żyje

Dotarła do nas smutna wiadomość, że 4 października, po długiej walce z ciężką chorobą zmarł Aleksander Kabziński - prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw.

Hasło Kongresu

26. Światowy Kongres Drogowy – podsumowanie

Światowy Kongres Drogowy po raz pierwszy zebrał się na Bliskim Wschodzie. Przeszło 3 tys. delegatów debatowało w dniach 6-10 października w Abu Zabi. Wśród nich było kilkanaście osób z Polski.

Prezydent Światowego Stowarzyszenia Drogowego Claude Van Rooten podczas Zimowego Kongresu Drogowego w Gdańsku w 2018 r.. Fot. PKD

Prezydent PIARC otworzy Kongres ZID

Prezydent PIARC Claude Van Rooten otworzy 4 grudnia w Warszawie Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową. Wcześniej weźmie udział w spotkaniu Komitetów Narodowych PIARC Europy.