Nie żyje Andrzej Tracz

Po długiej ciężkiej chorobie 26 kwietnia 2019 r. zmarł Andrzej Tracz, zasłużony drogowiec, wieloletni przewodniczący Krajowej Sekcji Drogownictwa NSZZ Solidarność.

Andrzej Tracz przez wiele lat dał się poznać jako związkowiec walczący o prawa pracowników administracji drogowej i firm tej branży. Pod jego kierownictwem związek zabierał głos w kwestiach ważnych nie tylko dla pracowników, ale dla całej branży i użytkowników dróg w Polsce. Był jednym ze współautorów (obok m.in. PKD) „Białej Księgi Branży Drogowej”, opublikowanej na początku 2016 roku. A. Tracz był członkiem Rady Ekspertów przy ministrze infrastruktury. Wielokrotnie brał udział w wydarzeniach Polskiego Kongresu Drogowego.

Polecane artykuły

Patronat PIARC dla Kongresu ZID

Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową został objęty honorowym patronatem PIARC. Konferencja odbędzie się w dniach 4-5 grudnia w Warszawie.

Polskie stoisko w Abu Zabi

PKD jako Komitet Narodowy PIARC będzie miał swoje stoisko na wystawie towarzyszącej Światowemu Kongresowi Drogowemu. Do projektu mogą dołączyć zainteresowane firmy.

Stanowisko projektantów przedstawili: (od lewej) Tomasz Siwowski z Promost Consulting i Cezary Saganowski z Egis Poland.

Jak inżynier z inżynierem

Proponowane zapisy umowy projektanta z generalnym wykonawcą kontraktów budowlanych na budowę dróg były 2 lipca tematem spotkania przedstawicieli obu grup w Warszawie.