Eurovia nowym członkiem PKD

Firma EUROVIA POLSKA SA przystąpiła od 1 marca do PKD w charakterze członka wspierającego.

Pod marką Eurovia działa w kilkunastu krajach europejskich drogowa część francuskiej grupy budowlanej Vinci. Eurovia w Polsce to 35 lokalizacji i ponad 1 300 pracowników zatrudnionych na terenie całego kraju. Firma zrealizowała samodzielnie i w konsorcjach wiele kontraktów drogowych, zarówno dla GDDKiA jak i zarządców samorządowych.

20 lutego, w tegorocznej edycji konkursu Diamenty Infrastruktury i Budownictwa, Eurovia zdobyła wyróżnienie w kategorii „Realizacja roku – infrastruktura drogowa” za realizację drogi ekspresowej S3 na odcinku Legnica-Bolków. Poza generalnym wykonawstwem, firma zajmuje się produkcją mieszanek mineralno-asfaltowych, zalicza się do największych producentów kruszyw w Polsce oraz prowadzi serwis i usługi utrzymaniowe infrastruktury drogowej.

Polecane artykuły

3 polskie referaty w Abu Zabi

Światowe Stowarzyszenie Drogowe PIARC, po ocenie przez Komitety Techniczne, zakwalifikowało 3 referaty polskich autorów do wygłoszenia na Światowym Kongresie Drogowym 2019.

W grudniu Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową

Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową zostanie zorganizowany w Warszawie w dniach 4-5 grudnia 2019 roku, wspólnie przez Polski Kongres Drogowy i Inicjatywę Edukacyjną INFRAMA.


Dyrektor DSDiK Leszek Loch dziękuje za przyznane wyróżnienie

Wyróżnienia „Dobry Gospodarz” za drogi betonowe

Troje samorządowców zostało wyróżnionych nagrodą „Dobry Gospodarz”, przyznawaną przez Stowarzyszenie Producentów Cementu za budowę samorządowych dróg o nawierzchni betonowej.