Konsultacje katalogu mostowego

Ministerstwo Infrastruktury prosi o nadsyłanie do 11 stycznia uwag do projektu „Katalogu typowych konstrukcji drogowych obiektów mostowych i przepustów”, który opublikowało na rządowych stronach internetowych.

Projekt przygotowała, na zlecenie MI, firma Promost Consulting. Celem opracowania – jak napisał wiceminister Infrastruktury Marek Chodkiewicz – jest okreslenie optymalnych, powtarzalnych i funkcjonalnych pod względem wykonania i utrzymania typów konstrukcji takich obiektów. Zawarte w katalogu informacje powinny być przydatne inwestorom a także projektantom na każdym etapie zarządzania mostami: od projektowania i wykonania po późniejsze utrzymanie.

Po konsultacjach i – jeśli będzie taka potrzeba – ewentualnych poprawkach, katalog zostanie zarekomendowany przez Ministra Infrastruktury do stosowania, zgodnie z nowymi uprawnieniami zapisanymi w ustawie o drogach publicznych. Resort infrastruktury przewiduje, że dokument stanie się w przyszłości elementem nowej struktury wymagań technicznych w drogownictwie, nad którą toczą się obecnie prace.

Z projektem katalogu, a także innymi dokumentami zapoznać się można na stronie internetowej Ministerstwa . Termin zgłaszania uwag upływa 11 stycznia br.

Polecane artykuły

Ryzyko motocyklisty

Groźba utraty życia przez motocyklistę na drodze w Europie jest 23-35 razy większa niż w przypadku użytkownika samochodu. Co można uczynić, by zwiększyć ich szanse?

Konkurs dla studentów rozstrzygnięty!

Mateusz Kruk z Politechniki Krakowskiej został zwycięzcą konkursu dla studentów na najlepszą prezentację z zakresu BIM. Był to jeden z punktów zakończonej 14 czerwca w Krakowie konferencji TEM – iHEEP.

Droga przez pustynię w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Do 30 czerwca zapisz się ze zniżką na WRC 2019

Wydłużony został termin, w którym można skorzystać ze zniżki w opłacie za udział w 26 Światowym Kongresie Drogowym w Abu Zabi, który obradować będzie od 6 do 10 października.