26. Światowy Kongres Drogowy Abu Zabi 2019

30 czerwca jest ostatnim dniem, w którym można rejestrować się na Kongres ze zniżką za wczesne zgłoszenie (ang. early bird rate). W przypadku zgłoszenia z Polski, która zaliczana jest do krajów o wysokim lub wyższym średnim dochodzie narodowym, pakiet uczestnika Kongresu kosztuje 1190 dolarów USA. Po 30 czerwca cena ta wzrośnie do 1400 dol. Możliwa jest również rejestracja tylko na wybrany jeden dzień (350 dol. a bez zniżki 490) lub dwa dni (odpowiednio: 700 i 980 dolarów). Więcej informacji

Odbywający się co cztery lata Światowy Kongres Drogowy PIARC będzie obradował pod hasłem “Łączenie kultur – wzmocnienie gospodarki” (Connecting Cultures, Enabling Economies). Na jego program złoży się około 50 sesji technicznych, dotyczących 41 głównych tematów kongresu. Program i formularz zgłoszeniowy dostępne będą na stronie internetowej Kongresu.

Obradom plenarnym i w sekcjach tematycznych towarzyszyć będzie tradycyjnie wystawa. Znany jest już cennik dla zainteresowanych firm: cena wynajęcia zabudowanej powierzchni zaczyna się od 550 USD za mkw., a ceny powierzchni bez zabudowy od 450 dolarów. Kontakt dla potencjalnych uczestników Wystawy

Do końca września przyjmowane były propozycje referatów na Kongres. Obecnie zgłoszone z całego świata tematy są oceniane przez Komitety Techniczne PIARC. Ich autorzy zostaną powiadomieni do 15 listopada o decyzji.

Polecane artykuły

Kalendarium wydarzeń PKD w 2020 r.

Tradycyjne regionalne fora drogowe na Śląsku, Warmii i Mazurach oraz Pomorzu międzynarodowe konferencje w Lublinie i Wrocławiu – to najważniejsze punkty kalendarium imprez PKD w 2020 r.

Patronat PIARC dla Kongresu ZID

Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową został objęty honorowym patronatem PIARC. Konferencja odbędzie się w dniach 4-5 grudnia w Warszawie.

Polskie stoisko w Abu Zabi

PKD jako Komitet Narodowy PIARC będzie miał swoje stoisko na wystawie towarzyszącej Światowemu Kongresowi Drogowemu. Do projektu mogą dołączyć zainteresowane firmy.