Praga gospodarzem Światowego Kongresu Drogowego 2023

27 Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w Pradze – postanowili członkowie Rady Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC. Stolica Czech wygrała rywalizacje z Sydney i Kuala Lumpur.

Głosowanie nad kandydaturami do organizacji Kongresu było jednym z najważniejszych punktów obrad dorocznego posiedzenia Rady PIARC, które odbywało się w ubiegłym tygodniu w Jokohamie (Japonia). W głosowaniu za Pragą padło 55% głosów. Stolica Czech już po raz drugi będzie gościć uczestników Światowego Kongresu – poprzednio miało to miejsce w 1971 r.

Bardzo się cieszymy z tego sukcesu naszych przyjaciół z Czeskiego Komitetu Narodowego PIARC – powiedział prezes PKD Zbigniew Kotlarek. Wspieraliśmy ich kandydaturę, mamy świadomość, że w Kongresie odbywającym się u naszych sąsiadów będą mogli licznie uczestniczyć przedstawiciele polskiego środowiska drogowego.

Najbliższy Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w dniach 6-10 października 2019 r. w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Polecane artykuły

Nie pomógł fantastyczny doping kibiców - drużyna ZDW w Olsztynie zajęła w swojej grupie trzecie miejsce i w sobotę zagra o miejsca 9-14. Fot. PKD

Kto zagra w drugiej fazie zawodów w Giżycku?

Od rozgrywek w wylosowanych przed zawodami grupach rozpoczęły się 16 listopada w Giżycku V Mistrzostwa Polski Drogowców w piłce siatkowej. W sobotę mecze decydujące o miejscach.

Zmiany w metodzie oceny hałasu: opinia PKD

PKD przesłał do Ministerstwa Środowiska opinię do projektu ustawy zmieniającej zasady wykonywania map akustycznych do celów inwestycyjnych.

Mocny głos w sprawie bezpieczeństwa na drogach

W chorwackim Dubrowniku 24 października zakończyła się Europejska Konferencja Drogowa, którą współorganizowała Federacja Drogowa UE ERF. Jednym z głównych tematów było bezpieczeństwo na drogach.