Praga gospodarzem Światowego Kongresu Drogowego 2023

27 Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w Pradze – postanowili członkowie Rady Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC. Stolica Czech wygrała rywalizacje z Sydney i Kuala Lumpur.

Głosowanie nad kandydaturami do organizacji Kongresu było jednym z najważniejszych punktów obrad dorocznego posiedzenia Rady PIARC, które odbywało się w ubiegłym tygodniu w Jokohamie (Japonia). W głosowaniu za Pragą padło 55% głosów. Stolica Czech już po raz drugi będzie gościć uczestników Światowego Kongresu – poprzednio miało to miejsce w 1971 r.

Bardzo się cieszymy z tego sukcesu naszych przyjaciół z Czeskiego Komitetu Narodowego PIARC – powiedział prezes PKD Zbigniew Kotlarek. Wspieraliśmy ich kandydaturę, mamy świadomość, że w Kongresie odbywającym się u naszych sąsiadów będą mogli licznie uczestniczyć przedstawiciele polskiego środowiska drogowego.

Najbliższy Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w dniach 6-10 października 2019 r. w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Polecane artykuły

„Beton w drogownictwie” z wieloma patronami

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz objęli honorowym patronatem „Beton w drogownictwie”.

ERF rekomenduje jednolite parametry oznakowania dróg

Federacja Drogowa UE rekomenduje przyjęcie jednolitych standardów oznakowania dróg jako zapisu w przygotowywanej nowej dyrektywie o zarządzaniu bezpieczeństwem infrastruktury drogowej.

Eurovia nowym członkiem PKD

Firma EUROVIA POLSKA SA przystąpiła od 1 marca do PKD w charakterze członka wspierającego.