Praga gospodarzem Światowego Kongresu Drogowego 2023

27 Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w Pradze – postanowili członkowie Rady Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC. Stolica Czech wygrała rywalizacje z Sydney i Kuala Lumpur.

Głosowanie nad kandydaturami do organizacji Kongresu było jednym z najważniejszych punktów obrad dorocznego posiedzenia Rady PIARC, które odbywało się w ubiegłym tygodniu w Jokohamie (Japonia). W głosowaniu za Pragą padło 55% głosów. Stolica Czech już po raz drugi będzie gościć uczestników Światowego Kongresu – poprzednio miało to miejsce w 1971 r.

Bardzo się cieszymy z tego sukcesu naszych przyjaciół z Czeskiego Komitetu Narodowego PIARC – powiedział prezes PKD Zbigniew Kotlarek. Wspieraliśmy ich kandydaturę, mamy świadomość, że w Kongresie odbywającym się u naszych sąsiadów będą mogli licznie uczestniczyć przedstawiciele polskiego środowiska drogowego.

Najbliższy Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w dniach 6-10 października 2019 r. w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Polecane artykuły

Patronat PIARC dla Kongresu ZID

Kongres Zarządzanie Infrastrukturą Drogową został objęty honorowym patronatem PIARC. Konferencja odbędzie się w dniach 4-5 grudnia w Warszawie.

Polskie stoisko w Abu Zabi

PKD jako Komitet Narodowy PIARC będzie miał swoje stoisko na wystawie towarzyszącej Światowemu Kongresowi Drogowemu. Do projektu mogą dołączyć zainteresowane firmy.

Stanowisko projektantów przedstawili: (od lewej) Tomasz Siwowski z Promost Consulting i Cezary Saganowski z Egis Poland.

Jak inżynier z inżynierem

Proponowane zapisy umowy projektanta z generalnym wykonawcą kontraktów budowlanych na budowę dróg były 2 lipca tematem spotkania przedstawicieli obu grup w Warszawie.