Praga gospodarzem Światowego Kongresu Drogowego 2023

27 Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w Pradze – postanowili członkowie Rady Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC. Stolica Czech wygrała rywalizacje z Sydney i Kuala Lumpur.

Głosowanie nad kandydaturami do organizacji Kongresu było jednym z najważniejszych punktów obrad dorocznego posiedzenia Rady PIARC, które odbywało się w ubiegłym tygodniu w Jokohamie (Japonia). W głosowaniu za Pragą padło 55% głosów. Stolica Czech już po raz drugi będzie gościć uczestników Światowego Kongresu – poprzednio miało to miejsce w 1971 r.

Bardzo się cieszymy z tego sukcesu naszych przyjaciół z Czeskiego Komitetu Narodowego PIARC – powiedział prezes PKD Zbigniew Kotlarek. Wspieraliśmy ich kandydaturę, mamy świadomość, że w Kongresie odbywającym się u naszych sąsiadów będą mogli licznie uczestniczyć przedstawiciele polskiego środowiska drogowego.

Najbliższy Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w dniach 6-10 października 2019 r. w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Polecane artykuły

Ruszyła rejestracja na Światowy Kongres Drogowy 2019

26 Światowy Kongres Drogowy odbędzie się w dniach 6-10 października br w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na stronie internetowej Kongresu można już rejestrować udział.

Konsultacje katalogu mostowego

Ministerstwo Infrastruktury prosi o nadsyłanie do 11 stycznia uwag do projektu „Katalogu typowych konstrukcji drogowych obiektów mostowych i przepustów", opublikowanego na rządowych stronach www.

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Fot. PKD

Patronat GDDKiA nad Forum Tunelowym

Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora DKiA objął honorowym patronatem Polskie Forum Tunelowe, które odbędzie się 23 stycznia we Wrocławiu.