ZDW Kraków wygrywa po karnych

Drużyna Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie zwyciężyła w pierwszym turnieju piłkarskim administracji drogowych Polski, Czech i Słowacji, który rozegrany został 4 października w Lipowej k. Żywca.

Turniej odbywał się w ramach konferencji integracyjnej „Drogi łączą przyjaciół”, poświęconej współpracy transgranicznej drogowców Polski południowej oraz przygranicznych regionów (zwanych krajami) Czech i Słowacji. Konferencję zorganizował Polski Kongres Drogowy jako komitet narodowy Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC, przy pomocy komitetów narodowych Czech i Słowacji.

W turnieju nie zagrali przedstawiciele Słowacji. Ostatecznie na starcie stanęło 6 drużyn: wystawione przez Zarządy Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach i Opolu, Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei oraz Zarząd Dróg z Pardubic. Poziom poszczególnych zespołów okazał się bardzo zróżnicowany, ale w finale wystąpiły niewątpliwie dwa najlepsze zespoły: Pardubice i Kraków. Po zaciętej walce, w regulaminowym czasie padł wynik bezbramkowy. Zwycięzcę miał wskazać konkurs rzutów karnych. Choć Czesi mieli w swoich szeregach najlepszego bramkarza rozgrywek, krakowianie zwyciężyli pewnie 2:1. Bramkarz Krakowa jednego karnego obronił, a drugiego zawodnik z Pardubic przestrzelił.

Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Prezesa PKD Zbigniewa Kotlarka oraz sędziego głównego zawodów Sławomira Sołtysika. reprezentującego Podokręg żywiecki PZPN, puchar. Przyznano także nagrody indywidualne. najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Grzegorz Misiura z ZDW Kraków, a statutkę dla najlepszego bramkarza zdobył prezentujący efektowną fryzurę na "czeskiego piłkarza" Ctibor Mercel z Pardubic.

Wstępnie zapowiedziano, że turniej będzie kontynuowany, a następną edycję ma zorganizować Słowacja w regionie Żylińskim.

Wyniki turnieju

Polecane artykuły

11 października – Światowy Dzień Drogi

11 października obchodzony jest Światowy Dzień Drogi. Został on proklamowany na pamiątkę otwarcia w tym właśnie dniu w 1908 roku pierwszego Światowego Kongresu Drogowego w Paryżu.

Europejska Konferencja Drogowa w Dubrowniku

„Korytarze na rzecz wspólnego dobrobytu” to hasło Europejskiej Konferencji Drogowej, która odbędzie się 20-22 października w Dubrowniku (Chorwacja). Można jeszcze zgłaszać w niej udział.

Prezes PKD Zbigniew Kotlarek i prezes Słowackiego Towarzystwa Drogowego Jan Szedivy podczas inauguracji konferencji

Drogi łączą przyjaciół

Pod takim hasłem 3-5 października odbyła się konferencja integracyjna drogowców Polski, Czech i Słowacji. Komitety narodowe PIARC tych krajów będą organizować kolejne wspólne przedsięwzięcia.