25-lecie firmy GZD (Giera)

Rodzinna firma GZD (Giera Znaki Drogowe, dawniej po prostu Giera) obchodzi jubileusz 25 lat działalności. Obchody tego święta były jednym z punktów programu V Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego w Rynie.

Działająca w podolsztyńskim Jonkowie firma zalicza się do czołowych producentów oznakowania drogowego. Od 25 lat zajmuje się produkcją i montażem znakiem drogowych, konstrukcji stalowych, systemów informacji miejskiej oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

24 września w Rynie, w pierwszym dniu tegorocznego Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego właściciele i pracownicy GZD byli gośćmi specjalnymi podczas uroczystego wieczoru w hotelu Zamek Ryn. Na pięknie przystrojonym dziedzińcu zamkowym odbył się koncert arii operetkowych i musicalowych w wykonaniu solistów i instrumentalistów Filharmonii Olsztyńskiej. Po jego zakończeniu współwłaścicielka firmy i jej założycielka Krystyna Giera otrzymała okolicznościowy dyplom od Polskiego Kongresu Drogowego. Podczas uroczystej kolacji serwowano również specjalnie upieczony i udekorowany tort, który kroiła sama pani Krystyna.

Polecane artykuły

Śląskie Forum Drogownictwa tro jedna z tych imprez PKD, które cieszą się nieodmiennym zainteresowaniem. Fot. PKD

2019: bogaty kalendarz imprez

Popularne fora regionalne na Śląsku oraz Warmii i Mazurach, sprawdzone imprezy sportowe i kolokwia eksperckie – to filary oferty programowej PKD na rok 2019, którą Zarząd zatwierdził 12 grudnia.

Końcowym akcentem warsztatów było zaprezentowanie wniosków wypracowanych w grupach roboczych. Fot. Anna Rogalińska, viaexpert

Polscy i niemieccy drogowcy na roboczym spotkaniu w Szczecinie

„Chcemy dzielić się doświadczeniami i uczyć od siebie” - zadeklarowali uczestnicy polsko - niemieckiej konferencji ekspertów z dziedziny drogownictwa, która obradowała 5-7 grudnia br. w Szczecinie.

Budowa drogi S17 w woj. lubelskim. Fot. GDDKiA

Do zakochania w betonie jeden krok

Doświadczenia Zamawiającego oraz generalnych wykonawców z budowy drogi S17 z Kurowa do węzła „Lubelska” były 29 listopada tematem specjalnej sesji II Lubelskiej Konferencji Techniki Drogowej.