25-lecie firmy GZD (Giera)

Rodzinna firma GZD (Giera Znaki Drogowe, dawniej po prostu Giera) obchodzi jubileusz 25 lat działalności. Obchody tego święta były jednym z punktów programu V Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego w Rynie.

Działająca w podolsztyńskim Jonkowie firma zalicza się do czołowych producentów oznakowania drogowego. Od 25 lat zajmuje się produkcją i montażem znakiem drogowych, konstrukcji stalowych, systemów informacji miejskiej oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

24 września w Rynie, w pierwszym dniu tegorocznego Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego właściciele i pracownicy GZD byli gośćmi specjalnymi podczas uroczystego wieczoru w hotelu Zamek Ryn. Na pięknie przystrojonym dziedzińcu zamkowym odbył się koncert arii operetkowych i musicalowych w wykonaniu solistów i instrumentalistów Filharmonii Olsztyńskiej. Po jego zakończeniu współwłaścicielka firmy i jej założycielka Krystyna Giera otrzymała okolicznościowy dyplom od Polskiego Kongresu Drogowego. Podczas uroczystej kolacji serwowano również specjalnie upieczony i udekorowany tort, który kroiła sama pani Krystyna.

Polecane artykuły

11 października – Światowy Dzień Drogi

11 października obchodzony jest Światowy Dzień Drogi. Został on proklamowany na pamiątkę otwarcia w tym właśnie dniu w 1908 roku pierwszego Światowego Kongresu Drogowego w Paryżu.

Europejska Konferencja Drogowa w Dubrowniku

„Korytarze na rzecz wspólnego dobrobytu” to hasło Europejskiej Konferencji Drogowej, która odbędzie się 20-22 października w Dubrowniku (Chorwacja). Można jeszcze zgłaszać w niej udział.

Prezes PKD Zbigniew Kotlarek i prezes Słowackiego Towarzystwa Drogowego Jan Szedivy podczas inauguracji konferencji

Drogi łączą przyjaciół

Pod takim hasłem 3-5 października odbyła się konferencja integracyjna drogowców Polski, Czech i Słowacji. Komitety narodowe PIARC tych krajów będą organizować kolejne wspólne przedsięwzięcia.