Siatka w Giżycku – czy potrzebne są zmiany?
Mecz ZDW Olsztyn z ZDW Białystok w roku 2017. Fot. PKDMecz ZDW Olsztyn z ZDW Białystok w roku 2017. Fot. PKD

Analiza ankiet satysfakcji z mistrzostw drogowców w siatkówce pokazuje, że ich formuła się sprawdza. Uwagi krytyczne będą wzięte pod uwagę podczas tegorocznych zawodów, które odbędą się w Giżycku od 16 do18 listopada.

Po ubiegłorocznych IV Mistrzostwach Polski drogowców w siatkówce poprosiliśmy kapitanów 16 startujących drużyn o wypełnienie ankiety na temat zarówno tej imprezy jak i kilku pomysłów na zmiany w formule zawodów albo regulaminie. Z tych opinii wyłania się generalnie obraz dużego zadowolenia uczestników z dotychczasowego kształtu imprezy. Termin i miejsce były jednymi z tych spraw, o które pytaliśmy.

W skali 0-5, gdzie 5 oznacza ideał, brak jakichkolwiek zastrzeżeń, termin listopadowy, po Święcie Niepodległości uzyskał średnią ocen 4,27, a miejsce – 4,00. Ta ostatnia sprawa była, co nietrudno przewidzieć, różnie oceniana w zależności od miejsca działalności firmy lub instytucji. Dla drużyn z północnej i północno-wschodniej Polski, które stanowią większość uczestników, Giżycko jest idealne. Dla drużyn z południa oznacza zaś konieczność długiej podróży.

Ze wstępnych deklaracji drużyn, które zbieramy od początków lipca, a także z odpowiedzi na ankietę wynika, że ubiegłoroczny turniej, z udziałem 16 drużyn był optymalny pod względem wielkości (13 wskazań na 15 ankiet), a system rozgrywek został równie wysoko oceniony (średnia 4,27). Choć z drugiej strony respondenci zgadzali się z opinią, że rozgrywanie jednego dnia 6 meczów to zbyt duży wysiłek (10 wskazań na 15), tyle samo potwierdziło, że mecze powinny być rozgrywane również w piątek. W tej sprawie decyzja zostanie podjęta po konsultacjach wśród organizatorów i podana do wiadomości z wyprzedzeniem.

Zdecydowanie jesteście za utrzymaniem zasady regulaminowej o stałej obecności w drużynie na boisku przynajmniej jednej kobiety. Dalej idący wniosek, by tę liczbę zwiększyć do dwóch, nie zdobył poparcia (3 głosy TAK i 8 NIE). Poza odpowiedziami na nasze pytania, kapitanowie mogli także zawrzeć w swobodnej wypowiedzi swoje propozycje i uwagi. Jedna z propozycji wydaje się szczególnie interesująca: by w każdej drużynie musiał tak samo jak kobieta przebywać na boisku jeden „oldboy”, np. w wieku ponad 45 lat. W przypadku braku, mogłaby go zastąpić inna kobieta, bez względu na wiek. Ta propozycja również będzie przedyskutowana przez współorganizatorów.

Szczegółowe wyniki ankiety

Loading...